Tighe Hopkins: The woman Napoleon loved. Leipzig, 1910, Bernhard Tauchnitz, 286 p. Angol nyelven. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval.
Az élő Kossuth. Kossuth Lajos válogatott művei. Politikai Remekművek. I. kötet. Szerkesztette és bevezette: Katona Jenő. Bp.,(1948),Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézete. XII+ 288 p.+ 4 t. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. A szerkesztő, Katona Jenő (1905-1978) író, szerkesztő, FKGP-s politikus által Ruffy Péter (1914-1993) erdélyi magyar Pulitzer-emlékdíjas újságíró, író részére dedikált.
[Fraknói Vilmos]: Frankl Vilmos: Magyarország története kat. gymnásiumok képosztályai számára. Pest, 1863, Pfeifer Ferdinand, 258 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, foltos lapokkal. Ritka!
Gróf Tisza István: Sadowától Sedanig. Értekezések a Történeti Tudományok köréből. XXIII. kötet. 5. sz. Bp., 1912, MTA, 80 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos borítóval, javított gerinccel, aláhúzásokkal.
Dr. Kacziány Géza: István nádor szerepe a szabadságharcban és világtörténelmi jelentősége. Tanulmányok a hamisítatlan magyar történetírás mezejéről. I. füzet. Bp.,(1933),Makkay Zoltán, 51 p. Kiadói szakadt papírkötésben.
Kacziány Géza: Görgei. Történelmi tanulmány. Bp.,1915, "Magyarország", VIII+151 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, javított gerinccel, de belül jó állapotban.
Tóth László-Zambra Alajos: A Garibaldi emlékkiállítás leíró katalógusa. Magyar Nemzeti Múzeum kiállításai VI. Bp.,1932, Franklin. Magyar és olasz nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.