Új lexikon 3 kötete: I., III., V.. kötet. Szerk.: Dormándi László, Juhász Vilmos. A tudás és a gyakorlati élet egyetemes enciklopédiája 6 kötetben teljes. Budapest, 1936, Dante-Pantheon Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott vászonkötésben
Komlós Aladár:Az uj magyar líra. Bp.,[1927],Pantheon, 238+2 p.+10 t. A táblákon Kiss József, Ady Endre, Tóth Árpád, Kosztolányi Dezső, Szép Ernő, Kaffka Margit, Juhász Gyula, Babits Mihály, Ignotus és Kassák Lajos fényképe. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Krúdy Gyula: Kárpáti kaland. Bp.,(1912),Eke,(Világosság nyomda) 30+1 p. Átkötött egészvászon-kötés, a könyvtest a címlap után kijár (3-30.) Első kiadás.
Nagy Lajos: Emberek, állatok. Bp.,1947, Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézete, 237+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, a borító kissé foltos.