Ignácz Rózsa: A születésnap körül. Krúdy Gyula szellemének. Vázlat egy letűnt korszakról. (1950-1953.) A szerző fia, Makkai Ádám előszavával. Lake Bluff, 1983, Jupiter Press. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóban,a papírborító gerincén apró hiánnyal. Emigráns kiadás.
Vegyes könyvtétel, szerzői dedikációkkal, 2 db: Darázs Endre: Vasszobor. Bp., 1948, Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, a borító szélein kis szakadásokkal, hiánnyal. Megjelent 500 példányban. A szerző által dedikált. + Aczél Tamás: Ének a hajón. Versek. Bp.,1941, Officina. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé hiányos borítóval, a borító elvált a kötéstől, a gerince javított. Szerzői dedikációval.
Tremkó György: Temető-kultura. Írta és a vázlatokat részben a helyszínen rajzolta: - -. Bp.,1941,Szerzői,(Kovács és Szegedi-ny.), 63+13 p.+4+15 t. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Karinthy Frigyes: Ki kérdezett..? (Címszavak a nagy enciklopédiához. Bp.,1926,Singer és Wolfner, 217 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti kissé foltos papírborítót bekötötték.