L. Magyary Judit: Örökség a hegyek közt. Regény fiatal leányok számára. Róna Emmy rajzaival. Bp.,1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
La Fontaine: The Rich Man and the Shoe-maker. Brian Wildsmith illusztrációival. London, 1965, Oxford University Press. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Erich Kästner: Május 35. Walter Trier rajzaival. Fordította Fenyő László. Bp.,1959, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Edmondo de Amicis: A szív. A gyermekek számára. Fordította: Radó Antal. Bp.,é.n.,Franklin. Nyolcadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
G. de Horne Vaizey: Féltucat lány. Elbeszélés fiatal lányok számára. D. Róna Emy rajzaival. Fordította: Wiesner Juliska. Bp.,1943, Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
John Habberton: Helén kicsikéi milyen drágák, ártatlankák, gonoszak, angyaliak ördöngősök, rémületesek és semmirevalók valaminthogy mi mindent müveltek angyali létüknek ama tíz napja alatt, mit közelükben töltött utolsó áldozatuk. Fordította: Karinthy Frigyes. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1923, Uránia, 87 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.