Henri Lhote: Sziklafestmények a Szaharában. Fordította: Havas Ernő. Bp.,1977, Gondolat. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Dr. Cholnoky Jenő: Hazánk és népünk egy évezreden át. A magyarság hajdan és most. Bp.,é.n., Somló Béla Könyvkiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, javított, kopott, gerinccel.
Magnus Magnusson: Ásóval a Biblia nyomában. Ami Krisztus születése előtt történt. Fordította: Makkay János. Bp., 1985, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
V. M. Masszon: Egy kőkori település Közép-Ázsiában: Dzsejtun. A termelő gazdálkodás kezdetei. Fordította: Gaál Ernő. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
Cox György: Görög regék. Angolból fordította és bevezetéssel ellátta Komáromy Lajos. Bp., é.n., Franklin. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott, kissé sérült gerinccel.