Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 282

Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde.  Megjelent Vörösmarty születésének 100 esztendős évfordulója alkalmából. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 100 p.+ 5 t. Kádár Lívia lapszámozáson belüli, öt egészoldalas rajzával. Bibliofil, keretdíszes lapokkal, külön erre a célra készült vízjegyes papíron (Diósgyőri Papírgyár.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, jó állapotban.
17243.

Rufpreis:
2 000 HUF

Hemingway, Ernst: Az öreg halász és a tenger. Fordította: Ottlik Géza. Kondor Béla egészoldalas illusztrációval. Bp., 1962, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval. Megjelent 2050 példányban.
17244.

Rufpreis:
4 000 HUF

Goethe, Johann Wolfgang: Költészet és valóság. 1965, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr kötés, kiadói műanyag védőborítóval, kötéstábla belső oldalán egykori beragasztás nyomával. Számozott (1000/209.) példány.
17245.

Rufpreis:
4 000 HUF

Goethe: Római elégiák. Max Schwimmer rajzaival. Bp.,1958, Magyar Helikon. Kiadói selyemkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Számozott (1420/1127.) példányban.
17246.

Rufpreis:
3 000 HUF

Arany János: Toldi trilógia. Bp., 1961, Magyar Helikon. Illusztrálta: Zórád Ernő. 181/2000 számozott példány. Kiadói félbőr kötés, jó állapotban.
17247.

Rufpreis:
3 000 HUF

17248.

Rufpreis:
800 HUF

13 db Jókai Mór kötet. Különféle kiadásokból, különféle kötésváltozatokkal
17249.

Rufpreis:
2 400 HUF

Roald Dahl összes meghökkentő meséje. I. kötet. Szeged, 2001, Szukits. Kiadói kartonált papírkötés.
17250.

Rufpreis:
2 000 HUF

Weöres Sándor: A lélek idézése. Műfordítások. Bp., 1958, Európa. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
17251.

Rufpreis:
1 200 HUF

Márai Sándor két regénye: Idegen emberek. 1-2. köt. (Bp., 1945); Eszter hagyatéka (Bp., 1943). Kissé kopott félvászon kötésben.
17252.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dedikált könyv-gyűjtemény. Magyar költők és írók, tudósok 1945-2000 között megjelent kötetei, nagyrészt Takács Tibor (1927-2014) költő, újságíró részére dedikálva, többek között: Kibédi Varga Áron, Kristó Gyula, Hőgye István, Vass Előd, Poszler György, Kikli TIvadar, Tabák László, Polner Zoltán, Mezey Tibor belényessolymosi lelkipásztor, Szabó Bogár Imre, Koppány Zsolt, Kárpáti Tamás (Martin Carr), stb. Mind különböző. Összesen 30 db
17253.

Rufpreis:
10 000 HUF

Nagy László: Kísérlet a bánat ellen. Bp., 1980, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17254.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF