François Villon balladái Faludy György átköltésében. Bp., 1942, Officina. Tizedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
Kosztolányi Dezső: Elsüllyedt Európa. Sajtó alá rendezte és bevezetőt írta Illyés Gyula. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei VII. kötet. Bp.,(1943), Nyugat. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.
Babits Mihály: Irodalmi problémák. Bp.,1917, Nyugat. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, egyébként jó állapotban.
Ibsen Henrik: A népgyűlölő. A társadalom támaszai. Fordította: Vikár Béla- Lázár Béla. (Két mű egy kötetben.) Magyar Könyvtár. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Korabeli díszes, dombornyomott egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Második népies kiadás. Bp.,1887, Athenaeum. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötésben, a címlap, az elülső előzéklap és a címkép kijár.
Kaffka Margit: Utólszor a lyrán. Új versek. Anthologia a régebbi versekből. Modern Könyvtár. 246-247. Magyar költők. XI. Bp.,(1913), Athenaum. 48 p. Első kiadás.Kiadói illusztrált papírkötés, a borítója szakadozott, sérült, javított.