1900 Géza fejedelem a magyarokat földművelésre szoktatja. Magyar művelődés történet. II/115. sz. Divald Károly kiadása, Ernszt Lajos gyűjteményéből / Géza, Grand Prince of the Hungarians s: Than Mór (felületi sérülés / surface damage)
1937 Lány, Vyjízdka pres. Osvoboditele T. G. Masaryka v nedeli dne 29 srpna 1937 / Thomas Masaryk in cart one month before his death. "1937 Lány Smutek Ceskoslovenska" So. Stpl
Horthy Miklós kormányzó úr és hitvese Purgly Magdolna Uzdóczy Zadravec (Zadravetz) István tábori püspök beszédét hallgatja Szegeden. Az 1919. évi ellenforradalom 20 éves évfordulója Szegeden 1939 augusztus 6-án / Horthy and his wife - képeslapfüzetből / from postcard booklet (apró szakadás / tiny tear)