Hunfalvy János: A Magyar Birodalom természeti viszonyainak leírása. I. kötet. Pest, 1863, Emich Gusztáv, IV+336 p. Átkötött félvászon-kötés, foltos. Hiányos, 336. oldalnál véget ér a könyv.
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Italo Balbo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Fordította Gáspár Miklós. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sozozat-kötésben, kissé kopott gerinccel, jó állapotban.
dr. Martos Józsefné Sztrokay Piroska (szerk.): Kufsteini emléktáblánk. Az 1952. június havában megszüntetett Budapesti Evangélikus Leánygimnázium 1937. július 10-én Kufstein várában elhelyezett márvány-emléktáblájának története. 2002, FÉBÉ. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Molnár Gál Péter: A pesti mulatók. Előszó egy színháztörténethez. Bp.,2001,Helikon. Fekete-fehér fotókkal, és színes táblákkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.