Paul Schrader: A transzcendentális stílus a filmben. Oz-Bresson-Deyer. Fordította: Kiss Marianne, Novák Zsófia. Szerzőfilmes könyvtár 3. h.n., 2011, Francia Új Hullám Kiadó Kft. Kiadói papírkötés.
Ligeti Pál: Új Pantheon felé. A kultúrák élete a művészet tükrében. Bp.,[1926], Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel. Ligeti Pál (1885-1941) építész, festőművész, filozófus, művészeti író dedikációjával (Halasi) Fischer Ödön (1885-1965) újságírónak.
Smolka János: Mesegép a valóságban. Bp., é.n., Cserépfalvi, 240 p. Kiadói papírkötésben, az elülső kötéstábla, szakadt, elvált a könyvtesttől, javított gerinccel és borítóval, a kötése laza, a borítója kissé kopott.
Blaha Lujza emlékalbum. Blaha Luja élete és művészete. Kortársai, a jelenkor szinészei és drámaírói, Magyarország legkiválóbb irói és művészei közreműködésével szerkesztette Porzsolt Kálmán. Bp., 1926, Arany János ny. 240 p. Számos szövegközti fényképpel illusztrálva. Kiadói félvászonkötésben. A hátsó borítótábla kartonja, nagyon enyhén nedvességtől hullámos.
Palágyi Menyhért: Székely Bertalan és a festészet aesthetikája. Nemzeti Festészetünk I. Bp., 1910, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Dr. Kotsis Endre: A mezőgazdaság és a falu építészete. Bp.,1931, "Pátria". Első kiadás. Kiadói papírkötés, magánykönyvtári és régi bolti bélyegzéssel, névbejegyzéssel.
Charles de Tolnay: Michelangelo. Mű és világkép. Fordította: Beke László, Mojzer Miklós. Bp.,1975,Corvina. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Vezető a Magyar Nemzeti Múzeum történeti osztálya kiállított gyűjteményeiben. Összeállította Varjú Elemér. Bp.,1929, Magyar Nemzeti Múzeum, 87+IV p.+XLVIII t. (fekete-fehér képtáblák.) Átkötött félvászon-kötés.
Nádai Pál: A lakásberendezés művészete. Budapest, é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Gazdag képanyaggal. Kiadói félbőr kötésben, a gerince sérült. Fanemek, bútorstílusok, szőnyegfajták c. melléklettel.
Magyar református templomok I-II. kötet. Szerk.: Dr. Kováts J. István. Bp., 1942, Athenaeum, 8+734 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.