Hermann Sudermann: Es lebe das Leben. Drama in fünf Akten. Stuttgart-Berlin, 1902, J. G. Cotta'sche Buchhandlung. Dritte Auflage. Átkötött egészvászon-kötés, német nyelven. Navratil Dezső fül-orr gégész orvos névbejegyzésével, és felesége Hegedűs Rózsa ex libris-szel./ Linen-binding, in German language.
Bernard Shaw: Man and Superman. A comedy and philosophy. London, é.n. [1913], Constable&Company Ltd., 92 p. Átkötött egészvászon-kötés, angol nyelven, ex libris-szel./ Linen-binding, in English language.
Maxim Gorky: Nachtfasyl. Scenen aus der Tiefe in vier akten. München, 1903, Dr. J. Marchlewski & Co. Átkötött egészvászon-kötés, német nyelven, ex libris-szel. / Linen-binding, in German language.
Darnay Kálmán: Testőrszerelmek. Bp., é.n., Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Korabeli kissé kopottas kartonált papírkötés, pár lap széle kissé foltos, ajándékozási sorokkal. A szerző által aláírt.
Falu Tamás: A délutánból este lesz. Bp., (1935.), Singer és Wolfner, 129 p. Első kiadás. Kiadói bibliofil velúrbőr-kötésben, a borító megviselt, de belül jó állapotban. A szerző által Hegedüs Rózsának, Hegedüs Loránt és ifj. Hegedüs Sándor hugának, id. Hegedüs Sándor és Jókay Jolán lányának dedikált példány. Ritka.
Ifj. Hegedüs Sándor: Az óriások világa. Amerikai képek. Bp., é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Átkötött egészvászon-kötés, ex libris-szel. Jó állapotban.
Endrődi Sándor: Kurucz nóták. Bp, é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr kötés, az egyik oldalon kisebb szakadással.
Három dráma egybekötve: Bernard Shaw: Caesar és Cleopatra. Egy darab történelem öt felvonásban. Fordította Mikes Lajos. Bp.,é.n. , Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Rt. Heyermans Herman: "Remény". Halászdráma 4 felvonásban. Fordította Hevesi Sándor. Bp.,é.n. , Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Rt. Henrik Ibsen: Die Wildente. Leipzig, é.n., Philipp Reclam. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés.