Regan, Geoffrey: Döntő csaták. Ötvenhárom csata, amely Szalamisztól az öbölháborúig megváltoztatta a világot. Bp., 1993, Panem. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Temesváry Ferenc: Vas, ezüst és arany. Nemzeti történelmünk fegyverei. Keszthely, 1989, Helikon Kastélymúzeum. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Colligátum, nagyrészt militária témában: Imre Sándor: A középkori magyar irodalom stíljáról, Béri Gyula: Pascal gondolatai, Kónyi Manó: Deák Ferenc miért nem ment el az 1843-dik évi Országgyűlésre, uő: Deák Ferencznek az 1861-dik évi Országgyűléstől elfogadott két fölirata, Andrássy Gyula gróf beszéde a véderő törvényjavaslat tárgyában, III. Napóleon: A tüzérség multja és jövője. Bp. ~1890 Franklin. Korabeli félvászon kötésben.
Szomory Dezső: Harry Russel-Dorsan a francia hadszintérről. Bp., 1918, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., 1 t.(a szerző hártyapapírral védett, beragasztott fényképe)+261 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel.