Magyar filmkalauz. Negyven év száz magyar nagyjátékfilmje. Szerk.: Karcsai Kulcsár István - Veress József. Bp., 1985, Magyar Filmintézet - Magvető. Műbőr kötésben, jó állapotban.
Paul Schrader: A transzcendentális stílus a filmben. Oz-Bresson-Deyer. Fordította: Kiss Marianne, Novák Zsófia. Szerzőfilmes könyvtár 3. h.n., 2011, Francia Új Hullám Kiadó Kft. Kiadói papírkötés.
Dr. Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Budapest, é.n. [1913], Pesti Napló, Stephaneum nyomása. Kiadói díszített egészvászon kötésben, számos fekete-fehér, illetve színes képpel, Laza fűzéssel, egyébként jó állapotban
Hauser, Alois: Styl-Lehre der Architektonischen Formen des 1 Alterthums 2 Mittelalter, 3. Rennaisance 3 kötet. Festett egészvászon kötésben, jó állapotban. / In full linen binding, in good condition.
Tóth Ervin: Európai grafika. Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor. Kiadói illusztrált félvászon-kötés,a gerince hiányzik, de a könyvtest egyben van, a borító kissé kopottas, de egyébként jó állapotban.
Tóth Ervin: Graphik in Europa. Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor. Kiadói félvászon kötés, a borítón Molnár C. Pál fametszettel, a gerince hiányzik, de a könyvtest egyben van, egyébként jó állapotban, számos illusztrációval, német nyelven./ Half-linen-binding, with damaged spine, in German language.
Gustave Soulier: Les Influences orientales dans la peinture Toscane. Paris, 1924, Henri Laurens, 441 p.+48 t. Kiadói bordázott gerincű félbőr kötés, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel, számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval, ex-libris-szel, intézményi bélyegzőkkel, francia nyelven. / Half-leather-binding, the spine is slightly worn and slightly damaged, in French language.