Pulszky Ferenc: Ábránd és valóság. I-III. rész. I.: Mese a csillagfiról és a királyfiról. II. rész: Jellemrajzok Eötvös, Széchenyi, Deák, Dessewffy Aurél. III: rész: Utivázlatok. Visszaemlékezések. Nemzeti könyvtár XL. kötet. Bp., é.n., Aigner Lajos, 8+IV+204+2+132+2+239 p. Később átkötött félvászon-kötés, a három rész egybekötve, kissé kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Móricz Zsigmond: Vidéki hírek és más elbeszélések. Bp., 1917, Táltos Kiadása. Első kiadás! Haranghy Jenő illusztrációival. Átkötött egészvászon kötés. Jó állapotban.
Kilián Zoltán Sokat Tudó Könyve. Zoltán bácsi beszélgetései a rádió gyermekművészeivel. Turi Polgár István rajzaival. Bp., é.n., Athenaeum. KIadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, de belül jó állpotban.
Révay József: Ókori író - mai olvasó. Panthenon-tanulmányok 2. Bp., 1942, Panthenon, Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kijáró elülső szennylappal, Athenaeum könyvesbolt címkéjével, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével.