Kolligátum, két munka egybekötve: Karinthy Frigyes: Együgyű lexikon. Békéscsaba, 1916, Tevan. Vígjáték. (Bp., é.n., Vidám Könyvtár.) A címlapja hiányzik. Benne két Karinthy Frigyes írással.( A bűvös szék, A nagybácsi. Átkötött félvászon-kötés, néhol kissé foltos lapszélekkel, 62+80 p.
Székely Tibor: Mátyás-tér-Rózsadomb. Budapest, 1932, Singer és Wolfner, 240 p. Kiadói félvászon kötés. A szerző által dedikált! A borítója némileg kopott, foltos. A szennylapon névbejegyzésekkel.
Guglielmo Ferrero: A harmadik Róma I. A két igazság. Fordította Révay József. Bp., é.n., Genius. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel. 1647. számú számozott példány.