Keller Konrád dr.: A tenger élete. Botanikai toldalékkal dr. Cramer Károly és dr. Hans Schnitz. Fordította: Csopey László. 271 ábrával és 10 színes táblával. A IX. (1896- 1898. évi) cziklus Negyedik kötete. Budapest, 1897, Természettudományi Társulat.Kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotú.
Hettner Alfréd: A leíró földrajz alapvonalai. Ford. Littke Aurél. II. kötet. Tengerentúli földrészek. 195 szövegközi térképecskével és diagrammal 462 p. Bp., 1926, K.M. Egyetemi Ny. Kiadói, kék félvászonkötésben, jó állapotban. A gerinc enyhén sérült.
Az élet csodái I-III. H. G. Wells, Julian Huxley és George Philip Wells nagy biológiája. Ford. Lambrecht Kálmán. Bp., é. n. Pantheon. 1050 p. 15 t. (összesen). Gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói, egységes, aranyozott gerincű és táblájú egészvászon-kötésben. Két kötet gerincén hosszanti sérülés.