Ungarische Gedenkmünzen Zahl der Lose: 101
Nach steigender Katalognummer
Nach fallender Katalognummer
1068257
30226
21
5500
Hungarian commemorative medallions
Numismatik
Schwartz István (1851-1924) 1885. "Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Haas Adolfnak Budapest - Közreműködése elismeréséül" Br emlékérem (52mm) T:2 kis ph. Hungary 1885. "Hungarian General Exhibition in Budapest 1885 / For Adolf Haas Budapest - Recognition of His Contribution" Br commemorative medallion. Szign.: Stephan Schwartz (52mm) C:XF small edge error HP 4552a 1016064
30227
21
Numismatik
Schwartz István (1851-1924) DN "Diana" Br női akt plakett (71x53mm) T:2- Hungary ND "Diana" Br nude plaque. Sign.: St. Schwartz (71x53mm) C:VF HP 4619. 1064539
30228
21
Numismatik
Solymári Valkó László (1909-1984) 1954. "Dózsa György" Br plakett (66,5x90,5mm) T:2 Hungary 1954. "György Dózsa" Br plaque. Sign.: Valkó László Solymári (66,5mmx90,5mm) C:XF 1064663
30229
21
Numismatik
Solymári Valkó László (1909-1984) 1955. "Jean-Philippe Rameau 1683-1764" Br plakett (88mm) T:2- Hungary 1955. "Jean-Philippe Rameau 1683-1764" Br plaque. Sign.: Valkó László Solymári (88mm) C:VF 1064638
30230
21
Numismatik
Solymári Valkó László (1909-1984) 1955. "Robert Schumann 1810-1856" Br plakett (87mm) T:2,2- Hungary 1955. "Robert Schumann 1810-1856" Br plaque. Sign.: Valkó László Solymári (87mm) C:XF,VF 1078592
30231
21
Numismatik
Sz. Egyed Emma (1935-) DN "Karl Marx 1818-1883" Br plakett (120mm) T:2 Hungary ND "Karl Marx 1818-1883" Br plaque (120mm) C:XF
1072162
30232
21
Numismatik
Szentgyörgyi István (1881-1939) 1924. "Dr. Verebély Tibor" Br emlékérem. "SCIENTIAM ET VITAM PRO PATRIA 1914-1924" (61mm) T:2 Hungary 1924. "Tibor Verebély" Br commemorative medallion. Szign.: István Szentgyörgyi (61mm) C:XF HP 5174.
1046132
30233
21
Numismatik
Telcs Ede (1872-1948) 1907. "Alpár Ignác építész - Kornfeld Zsigmond elnök / A Budapesti Áru- és Értéktőzsde építésének emlékére. 1907." Br plakett (100x67,5mm) T:2 Hungary 1907. "To commemorate the building of the Budapest Merchandise and Stock Market" Br commemorative plaque. Sign.: Ede Telcs (100x67,5mm) C:XF HP 6083.
1046090
30234
21
14000
Numismatik
Telcs Ede (1872-1948) 1923. "Mozart" Br plakett (160g/61,5x55mm) T:2 ph. Hungary 1923. "Mozart" Br plaque. Sign.: Ede Telcs (160g/61,5x55mm) C:XF edge error HP 6155. 1046058
30235
21
14000
Numismatik
Torbágyi Novák Györgyi (1916-?) 1932. "GYAMC (Győri Automobil és Motor Club) - Csillagtúra 1932. IX. 4." Br plakett. Gyártói jelzés: FRICKER BPEST (81x63mm) T:2 Hungary 1932. "GYAMC (Győr Automobil and Motorcycle Club) - Tour 1932. IX. 4." Br plaque. Maker: FRICKER BPEST. Artist: Györgyi Torbágyi Novák (81x63mm) C:XF HPII 2902.
1064660
30236
21
7500
Numismatik
Tóth Gyula (1893-1970) DN "A képviselőház elnökének Zsitvay Tibornak" Br plakett (96mm) T:2 Hungary ND "Tibor Zsitvay" Br plaque. Sign.: Tibor Zsitvay (96mm) C:XF 1046391
30237
21
Numismatik
Turáni Kovács Imre (1910-1975) 1945. "Rajnai Sándor Vándordíj" Br lemezplakett (~210x185mm) gravírozott táblával fakeretben (330x225mm) T:2,2- kereten repedés Hungary 1945. "Sándor Rajnai Challenge Cup" Br one-sided plaque (~210x185mm) with engraved plate in wooden frame. Sign.: Imre Turáni Kovács (330x225mm) C:XF,VF cracked frame
bis 1 000 HUF
100 HUF
bis 5 000 HUF
200 HUF
bis 10 000 HUF
500 HUF
bis 20 000 HUF
1 000 HUF
bis 50 000 HUF
2 000 HUF
bis 100 000 HUF
5 000 HUF
bis 200 000 HUF
10 000 HUF
bis 500 000 HUF
20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF
50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF
100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF
200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF
500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF
1 000 000 HUF