Königreich Ungarn

Zahl der Lose: 2697

1905 Tata, Tata-Tóváros; Kapucinus kolostor. Lindenberg Adolf kiadása (EK)
41258.
Materialzeichen T2/3

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 600 HUF
7,05
Minimales Gebot:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
1900 Tata, Tata-Tóváros; Kilátás Tóvárosra, mosónők. W. Haertel No. 504. Erdélyi cs. és ki. udv. fényképész felvétele után (EB)
41259.
Materialzeichen T3

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
1902 Tata, Tata-Tóváros; Nagytemplom, Kossuth tér. Engländer és Társa kiadása + "BÉCS - GYŐR - BUDAPEST 14. SZ. B" vasúti mozgóposta bélyegző
41260.
Materialzeichen T2/3

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
1899 Tata, Tata-Tóváros; Park, római templom romjai (EK)
41261.
Materialzeichen T2/3

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
1903 Tata, Tata-Tóváros; Parkrészlet, római templom romjai. Engländer és Társa kiadása (ázott / wet damage)
41262.
Materialzeichen T3

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
1905 Tata, Tata-Tóváros; Parkrészlet. Amon Gyula kiadása (felületi sérülés / surface damage)
41263.
Materialzeichen T3

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
1902 Tata, Tata-Tóváros; Parkrészlet. Engländer és Társa kiadása (fl)
41264.
Materialzeichen T2/3

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
1902 Tata, Tata-Tóváros; Piaristák háza este holdfényben. Schmidt Edgar kiadása (fl)
41265.
Materialzeichen T3

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13
Minimales Gebot:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
1904 Tata, Tata-Tóváros; Részlet a parkból. W. Haertel No. 505. Erdélyi cs. és ki. udv. fényképész felvétele után (EB)
41266.
Materialzeichen T3

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
1926 Tata, Tata-Tóváros; Tata vára a XVI. században. Streibing-Nitsmann-féle fametszet ismeretlen "Jaurinense"-ből. Dr. Dornyay Béla "Honismertető" című képeslevelezőlap sorozata 2. sz. A képeslap feladója maga a kiadó, Dr Dornyay Béla (1887-1965) muzeológus, címzettje Rédey Miklós (1886-1931) államrendőrségi fő- és székvárosi kerületi kapitányhelyettes + "SOMOSKŐÚJFALU - BUDAPEST 22 B" vasúti mozgóposta bélyegző (szakadás / tear)  A képeslap többszörösen is kultúrtörténeti kuriózum. Dornyay Béla muzeológus, tanár nevéhez fűződik a Honismertető néven indított képeslap sorozat, amely a hazai turisztikai célú propaganda egyik első termékének tekinthető. A sorozat Magyarország egy-egy turisztikai nevezetességét mutatta be, főként Salgótarjánra és környékére, valamint a Dunántúlra - Dornyay szülőföldjére - fókuszálva.  A lapot maga Dr Dornyay Béla küldte barátjának, Rédey Miklós Budapest rendőrfőkapitány-helyettesének, utóbbi 1926-os nyugdíjazása alkalmából.  //  The postcard is a cultural historical curiosity in many ways. The postcard series called Honismertető (Homeland Guide) is linked to the name of museologist and teacher Béla Dornyay, and can be considered one of the first products of Hungarian tourism propaganda. The series presented a tourist attraction in Hungary, focusing mainly on Salgótarján and its surroundings, as well as Transdanubia - Dornyay's homeland.
41267.
Materialzeichen T3

1926 Tata, Tata-Tóváros; Tata vára a XVI. században. Streibing-Nitsmann-féle fametszet ismeretlen "Jaurinense"-ből. Dr. Dornyay Béla "Honismertető" című képeslevelezőlap sorozata 2. sz. A képeslap feladója maga a kiadó, Dr Dornyay Béla (1887-1965) muzeológus, címzettje Rédey Miklós (1886-1931) államrendőrségi fő- és székvárosi kerületi kapitányhelyettes + "SOMOSKŐÚJFALU - BUDAPEST 22 B" vasúti mozgóposta bélyegző (szakadás / tear)

A képeslap többszörösen is kultúrtörténeti kuriózum. Dornyay Béla muzeológus, tanár nevéhez fűződik a Honismertető néven indított képeslap sorozat, amely a hazai turisztikai célú propaganda egyik első termékének tekinthető. A sorozat Magyarország egy-egy turisztikai nevezetességét mutatta be, főként Salgótarjánra és környékére, valamint a Dunántúlra - Dornyay szülőföldjére - fókuszálva.

A lapot maga Dr Dornyay Béla küldte barátjának, Rédey Miklós Budapest rendőrfőkapitány-helyettesének, utóbbi 1926-os nyugdíjazása alkalmából.

//

The postcard is a cultural historical curiosity in many ways. The postcard series called Honismertető (Homeland Guide) is linked to the name of museologist and teacher Béla Dornyay, and can be considered one of the first products of Hungarian tourism propaganda. The series presented a tourist attraction in Hungary, focusing mainly on Salgótarján and its surroundings, as well as Transdanubia - Dornyay's homeland.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
1905 Tata, Tata-Tóváros; Váralja Szent János szobrával. Engländer és Társa kiadása (Rb)
41268.
Materialzeichen T3

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimales Gebot:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
1931 Tata, Tata-Tóváros; Vár a Tóvárosról nézve. Lindenberg Adolf kiadása (fl)
41269.
Materialzeichen T3

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen