Numismatische Literatur

Zahl der Lose: 28

1971-1990. "AZ ÉREM" c. folyóirat 15db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.
30049.

Rufpreis:
2 000 HUF

1982-2018. "AZ ÉREM" c. folyóirat 13db különböző lapszáma, használt, de jó állapotban.
30050.

Rufpreis:
2 000 HUF

30051.

Rufpreis:
4 000 HUF

30052.

Rufpreis:
2 000 HUF

30053.

Rufpreis:
2 000 HUF

Az Érem. Közlemények az éremgyűjtés köréből. Szerkeszti Huszár Lajos, Király Ferenc, Kupa Mihály és Pávó Elemér. 14 lapszám a XI-XIX. évfolyamból. (1955-1963). Budapest, 1955-1963. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya (Múzeumok Rotaprint Üzeme). A lapszámok terjedelme kezdetben 16, később 24 oldal. A Magyar Numizmatikai Társulat a tudományos célokat szolgáló Numizmatikai Közlöny mellett 1922-ben indította meg az éremgyűjtők számára megjelentett, gyakorlati jellegű szakfolyóiratát "Az Érem" címmel. Folyóiratunk első szériájának lapszámai 1922-1942 között jelent meg, rendszertelen időközönként. A háború után 1955-ben indult újra a folyóirat Huszár Lajos, Király Ferenc és Pávó Elemér szerkesztésében. A hazai és nemzetközi éremgyűjtés szakfolyóirata a pénzverés, a bankónyomtatás, az érem- és plakettművészet kérdéseit tárgyalja, a gyűjtés és a hamisítás témáit is beleértve. Az 1956. évi 4. számtól oldalszámozáson belül 2-4 oldalnyi érem-, plakettrajzolattal. Szakfolyóiratunk római, bizánci, körmöci érmekkel éppúgy foglalkozik, mint a XVIII-XIX. századi hazai emlékérmek, rendjelek történetével és formavilágával. Gyűjteményünk az új sorozat 1-4., 7, 16., 18-25. számát, azaz összesen tizennégy számot foglal magában. Néhány füzet nyitóoldalán apró sérülés. Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány.
30054.

A Magyar Numizmatikai Társulat a tudományos célokat szolgáló Numizmatikai Közlöny mellett 1922-ben indította meg az éremgyűjtők számára megjelentett, gyakorlati jellegű szakfolyóiratát "Az Érem" címmel. Folyóiratunk első szériájának lapszámai 1922-1942 között jelent meg, rendszertelen időközönként. A háború után 1955-ben indult újra a folyóirat Huszár Lajos, Király Ferenc és Pávó Elemér szerkesztésében. A hazai és nemzetközi éremgyűjtés szakfolyóirata a pénzverés, a bankónyomtatás, az érem- és plakettművészet kérdéseit tárgyalja, a gyűjtés és a hamisítás témáit is beleértve. Az 1956. évi 4. számtól oldalszámozáson belül 2-4 oldalnyi érem-, plakettrajzolattal. Szakfolyóiratunk római, bizánci, körmöci érmekkel éppúgy foglalkozik, mint a XVIII-XIX. századi hazai emlékérmek, rendjelek történetével és formavilágával.
Gyűjteményünk az új sorozat 1-4., 7, 16., 18-25. számát, azaz összesen tizennégy számot foglal magában. Néhány füzet nyitóoldalán apró sérülés.
Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

30055.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Katalog mincí a medailí ČSR, ČR a SR 1918-2025. Csehszlovák, cseh és szlovák érmék, illetve emlékérmek cseh nyelvű katalógusa árakkal, 11. kiadás. Macho & Chlapovič, Pozsony, 2024. Új állapotban
30056.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

30058.

Rufpreis:
2 000 HUF

Neuste Geld-, Münz- Mass- und Gewichtkunde für Kaufleute, Geschäftsmänner und Zeitungsleser". Verlage des Contors der allgemeinen Handlungs Zeitung, Nürnberg, 1816. Német nyelvű könyv, "Röser Tanintézet" bélyegzésekkel.
30059.

Rufpreis:
32 000 HUF
86,72
100,00

30060.

Rufpreis:
4 000 HUF

Pénzkibocsátás Magyarországon. Kiállítási katalógus (1974). [Dedikált.] (Budapest, 1978). (Magyar Nemzeti Bank - Révai nyomda). 31 + [3] p. + 13 t. (kétoldalas táblák, I-XXV-ig számozva). Egyetlen kiadás. Dedikált: "dr. Bodor Imrének. dr. Polgár Gyula [?] még (etikai) tag. 95. IX. 21." A Magyar Nemzeti Bank központi épületében megrendezett numizmatikai kiállítás katalógusa, bevezetőjében a hazai pénzkibocsátás közel ezeréves történetének áttekintésével, valamint a fizetőeszköznek vert hazai pénzérmék lajstromával. Kötetünk végén gazdag illusztrációs anyag. Példányunk első két levele hiányzik. Prov.: Bodor Imre régész, régészeti szakíró, numizmata. Fűzve, kiadói borítóban.
30061.

Pénzkibocsátás Magyarországon. Kiállítási katalógus (1974). [Dedikált.]
(Budapest, 1978). (Magyar Nemzeti Bank - Révai nyomda). 31 + [3] p. + 13 t. (kétoldalas táblák, I-XXV-ig számozva). Egyetlen kiadás.
Dedikált: "dr. Bodor Imrének. dr. Polgár Gyula [?] még (etikai) tag. 95. IX. 21." A Magyar Nemzeti Bank központi épületében megrendezett numizmatikai kiállítás katalógusa, bevezetőjében a hazai pénzkibocsátás közel ezeréves történetének áttekintésével, valamint a fizetőeszköznek vert hazai pénzérmék lajstromával. Kötetünk végén gazdag illusztrációs anyag. Példányunk első két levele hiányzik.
Prov.: Bodor Imre régész, régészeti szakíró, numizmata.
Fűzve, kiadói borítóban.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF