Werbungen

Zahl der Lose: 203

ca 1940 Grünfeld Ármin üvegáru gyár fejléces számla
17558.

Rufpreis:
2 000 HUF

ca 1930 Öngyújtók képes katalógusa. 12 oldalon. Fischer Ernő Ujpest.
17559.

Rufpreis:
6 000 HUF

ca 1960 Orion televízió képes termékkatalógus 8 p.
17560.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1980-2000 8 db Lido és más varieté és revű flyer
17561.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

A kétszáz éves Diósgyőri Papírgyár ünnepi mintaív-gyűjteménye a papírgyár tölgyleveles védjegyével illusztrált fólió mappájában. (1982). Diósgyőr, 1982. Papíripari Vállalat Diósgyőri Papírgyára. 9 nagy méretű, vízjeles ív: méretük egységesen 500x380 mm. 20, változó papírsúlyú színes mintaív, méretük 195-260 x 160 mm, 10 márványozott mintaív: méretük: 245-335 x 180 mm, közös mappában. Limitált példányszámban készült, bibliofil, ünnepi papírgyári kiadványunk az 1782-től működő diósgyőri papírmalom fennállásának 200. évfordulója alkalmából készült. A papírmalmot 1880-ban alakították papírgyárrá, onnantól kezdve a hazai okmány-, bélyeg- és pénzjegypapírgyártás meghatározó intézménye lett. Gyűjteményünk a papírgyár mintaívei közül válogat. Az első tábla verzóján elhelyezett rekesztékben kilenc, vízjeles mintaív, a rajtuk látható vízjelek a gyár századfordulós és két világháború közti időszakából valók. Mintaíveink vízjelei: 1. A Diósgyőri Papírgyár tölgyleveles emblémája. 2. Tölgylevél-oszlopban elhelyezett koronás államcímer. 3. Magában álló kettőskereszt. 4. Csillagkereszt. 5. A D. Gestetner Stencilgép-gyár szöveges emblémája. 6. A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda emblémája. 7. A Magyar Általános Hitelbank emblémája. 8. A M. Kir. Pénzügyminisztérium szöveges emblémája. 9. A M. Kir. Belügyminiszter emblémája. A hátsó tábla verzóján a papírgyár kisebb méretű, változó papírsúlyú és színű, illetve márványmintázott mintaívei: összesen 30, kihajtható mintaív. A Diósgyőri Papírgyár aranyozott védjegyével illusztrált kiadói bőrmappában. Jó példány.
17562.

A kétszáz éves Diósgyőri Papírgyár ünnepi mintaív-gyűjteménye a papírgyár tölgyleveles védjegyével illusztrált fólió mappájában. (1982).
Diósgyőr, 1982. Papíripari Vállalat Diósgyőri Papírgyára. 9 nagy méretű, vízjeles ív: méretük egységesen 500x380 mm. 20, változó papírsúlyú színes mintaív, méretük 195-260 x 160 mm, 10 márványozott mintaív: méretük: 245-335 x 180 mm, közös mappában.
Limitált példányszámban készült, bibliofil, ünnepi papírgyári kiadványunk az 1782-től működő diósgyőri papírmalom fennállásának 200. évfordulója alkalmából készült. A papírmalmot 1880-ban alakították papírgyárrá, onnantól kezdve a hazai okmány-, bélyeg- és pénzjegypapírgyártás meghatározó intézménye lett. Gyűjteményünk a papírgyár mintaívei közül válogat.
Az első tábla verzóján elhelyezett rekesztékben kilenc, vízjeles mintaív, a rajtuk látható vízjelek a gyár századfordulós és két világháború közti időszakából valók.
Mintaíveink vízjelei: 1. A Diósgyőri Papírgyár tölgyleveles emblémája. 2. Tölgylevél-oszlopban elhelyezett koronás államcímer. 3. Magában álló kettőskereszt. 4. Csillagkereszt. 5. A D. Gestetner Stencilgép-gyár szöveges emblémája. 6. A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda emblémája. 7. A Magyar Általános Hitelbank emblémája. 8. A M. Kir. Pénzügyminisztérium szöveges emblémája. 9. A M. Kir. Belügyminiszter emblémája.
A hátsó tábla verzóján a papírgyár kisebb méretű, változó papírsúlyú és színű, illetve márványmintázott mintaívei: összesen 30, kihajtható mintaív.
A Diósgyőri Papírgyár aranyozott védjegyével illusztrált kiadói bőrmappában. Jó példány.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

71 db számolócédula, 12 különbözőféle, változó állapotban
17563.

Rufpreis:
2 000 HUF
13

Vegyes italcímkék, rágógumi-címkék, reklámnyomtatványok, stb.
17564.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

cca 1920-1940 3 db építőipari reklámkiadvány: A gipszről általában (Calcit Művek Rt.), Az Izolit (Vikol Kálmán szigetelő és vegyi anyagok üzeme, Kolozsvár), Stucco mennyezetdíszítmények (Sternberg Izsó szobrász, Cinkota). Változó állapotban.
17566.

Rufpreis:
2 400 HUF

Hotel Abbazia Trieste bőröndcímke
17567.

Rufpreis:
4 000 HUF

3 db olasz bőröndcímke (Albergo Touring Milano, Hotel Principe & Savoia, Palace Hotel Milan), szakadásokkal
17568.

Rufpreis:
2 000 HUF

Magyar Gördülőcsapágy Művek forgatható kerek reklámlap
17569.

Rufpreis:
2 000 HUF

Adamkovics Károly "Szent István" Gyógyszertára Tótkomlós gyógyszertári boríték
17570.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF