Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 573

20544.

Rufpreis:
1 200 HUF

20 db vegyes művészeti, kiállítási prospektus és kiadvány, közte Gyémánt László (1935- ) festőművész által aláírt kiállítási meghívó, Mártonfi Benke Márta (1958- ) újságíró, művészeti író, festő által dedikált prospektus, Vasvári Pál Múzeum, Bartók Béla Emlékház kiadványok, stb.
20545.

Rufpreis:
1 200 HUF

Homér Lajos: Keleti miniaturák. Ars Mundi VII. Bp., [1943]. Officina, 46 + [2] p. + 20 t. (ebből 4 színes, 16 kétoldalas). Első kiadás. A szerző rögtön műve elején tisztázza a félreértést: az iszlám egyes ágai - különösen a Perzsiában honosak - egyáltalán nem vetették el az emberábrázolást, miként az a munka illusztrációs anyagában is tanulmányozható. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötésben, kiadói színes, illusztrált papír védőborítóban, kissé szakadt, foltos védőborítóban.
20546.

Homér Lajos: Keleti miniaturák. Ars Mundi VII. Bp., [1943]. Officina, 46 + [2] p. + 20 t. (ebből 4 színes, 16 kétoldalas). Első kiadás.
A szerző rögtön műve elején tisztázza a félreértést: az iszlám egyes ágai - különösen a Perzsiában honosak - egyáltalán nem vetették el az emberábrázolást, miként az a munka illusztrációs anyagában is tanulmányozható.
Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötésben, kiadói színes, illusztrált papír védőborítóban, kissé szakadt, foltos védőborítóban.

Rufpreis:
1 200 HUF

Scheublein aukciós katalógus, vegyes régiségek témában, közte ritka borokkal, 2023.
20547.

Rufpreis:
1 200 HUF

Renato Barilli: Symbolismus. München,1975,Galerie Schuler. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.
20548.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Heidi C. Ebertshäuser: Carl Spitzweg. München, 1987, F. Bruckmann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20549.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Hermine Oberbeck-Rothe. Deine Frau, Deine Freund, Dein Kollege, Dein Alles. Hrsg. vom Oberbeck-Museum, Bremen. [Ostfildern-Bremen], 2011, Hantje Crantz - Oberbeck-Museum. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20550.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Robert Rey: Manet. Bindlach, 1994, Gondrom. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20551.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Myskovszky Viktor: A renaissance kezdete és fejlődése. Különös tekintettel hazánk építészeti műemlékeire. 18 fametszettel. Bp., 1881, MTA, 54 p. Kiadói papírkötés, sérült, firkált címlappal, sérült, foltos borítóval, az elülső borító hiányzik.
20552.

Rufpreis:
1 200 HUF

Renaissance. Aufnahmen von Klaus G. Beyer. Einführung von Georg J. Reimann. Baukunst in Deutschland. Leipzig, 1966, VEB E. A. Seemann, 224 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, szakadt kiadói papír védőborítóban.
20553.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Alvar Gonzalez-Palacios: David und die Malerei zur Zeit Napoleons. Herrsching, 1988, Pawlak, 92+(6) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
20554.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Viski Balás László és tanítványai '95. március-április. Bp., Budapest Galéria. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20555.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF