Szombathy János: Protestáns egyháztörténelmi emlékek. Monumenta Protestantium Hungariae Ecclesiastica. Pars prima (Unicus). Historia scholae seu collegii ref. Sárospatakiensis. Az előszót írta: Erdélyi János. Sárospatak, 1860, Tiszáninneni Helv. Hitv. Egyházkerület. 1 t. (lith. Címkép), [4] XIII, 260 [4] p. Latin nyelven, az előszó magyar nyelven. Kia dói kissé sérült papírkötésben
Webers Illustrierte Katechismen 2 kötete: Kothe, Hermann: Katechismus der Gedächtniskunst oder Mnemotechnik.; Ernst Riedel: Katechismus der Stereometrie. Leipzig, 1882 -1898, J. J. Weber. Német nyelven. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal.
Vámos Péter: ,,Imáitokba ajánljuk magunkat". A magyar jezsuiták levelei Kínából, 1923-1954. Szerk., a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: - - . Bp., 2018, Jezsuita Kiadó - MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont, 823 p. Kiadói kartonált papírkötés.
Nogáll János: Keresztény vezércikkek. Nagyvárad, 1892. [Szerző - ny. n.] 296 + [6] p. Nogáll János (1820-1899) teológiai doktor, szemináriumi tanár, nagyváradi kanonok, címzetes apát és püspök. Hitvédelmi értekezése a katolikus egyház társadalmi tanításának részleteit dolgozza ki, fejezeteiben az államról, a nemzetről, a társadalomról, a nőnemről, a rabszolgaságról és szolgaságról, valamint az igazi szabadságról értekezik. Oldalszámozáson belül szövegtagoló grafikákkal. A munka első kiadása 1863-ban Pesten jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból való, melynek bevételét a szerző az általa alapított gyermekvédelmi intézetnek, a Szent Vince Intézetnek szánta. Az első oldalon és a címlapon halvány foltosság, a címoldalon régi katalóguscímke és könyvtári bélyegzés. Könyvtári duplum. (Lelki élet könyvtára. 1. kötet.) Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.