Bücher: Religion

Zahl der Lose: 138

21390.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Przywara, Erich: Augustinus. Die Gestalt als Gefüge. Lepizig, 1934, Jakob Hegner, 647+1 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben.
21391.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Szombathy János: Protestáns egyháztörténelmi emlékek. Monumenta Protestantium Hungariae Ecclesiastica. Pars prima (Unicus). Historia scholae seu collegii ref. Sárospatakiensis. Az előszót írta: Erdélyi János. Sárospatak, 1860, Tiszáninneni Helv. Hitv. Egyházkerület. 1 t. (lith. Címkép), [4] XIII, 260 [4] p. Latin nyelven, az előszó magyar nyelven. Kia dói kissé sérült papírkötésben
21392.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

21393.

Peter Kónya, Csepregi Zoltán (szerk.): Sto Knazskych Biografií Johanna Samuela Kleina/Johann Samuel Klein Száz Lelkészi Életrajza (szlovák-magyar). Eperjes, 2015,
Vydavatel'stvo Presovskej univerzity. Kiadói kartonált papírkötésben.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

21394.

Rufpreis:
3 000 HUF

21395.

Rufpreis:
2 800 HUF

21396.

Rufpreis:
2 800 HUF

Stollberg, Friderici: Dissertationes succinctae peculiarium quaestionum... Eger, 1806. Typis Lycei Archi-Episcopalis, 135p. Korabeli, foltos egészvászon kötésben
21397.

Rufpreis:
2 800 HUF

21398.

Rufpreis:
3 000 HUF

Webers Illustrierte Katechismen 2 kötete: Kothe, Hermann: Katechismus der Gedächtniskunst oder Mnemotechnik.; Ernst Riedel: Katechismus der Stereometrie. Leipzig, 1882 -1898, J. J. Weber. Német nyelven. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal.
21399.

Webers Illustrierte Katechismen 2 kötete:
Kothe, Hermann: Katechismus der Gedächtniskunst oder Mnemotechnik.;
Ernst Riedel: Katechismus der Stereometrie. Leipzig, 1882 -1898, J. J. Weber. Német nyelven. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal.

Rufpreis:
3 000 HUF

Vámos Péter: ,,Imáitokba ajánljuk magunkat". A magyar jezsuiták levelei Kínából, 1923-1954. Szerk., a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: - - . Bp., 2018, Jezsuita Kiadó - MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont, 823 p. Kiadói kartonált papírkötés.
21400.

Rufpreis:
3 000 HUF

Nogáll János:  Keresztény vezércikkek. Nagyvárad, 1892. [Szerző - ny. n.] 296 + [6] p. Nogáll János (1820-1899) teológiai doktor, szemináriumi tanár, nagyváradi kanonok, címzetes apát és püspök. Hitvédelmi értekezése a katolikus egyház társadalmi tanításának részleteit dolgozza ki, fejezeteiben az államról, a nemzetről, a társadalomról, a nőnemről, a rabszolgaságról és szolgaságról, valamint az igazi szabadságról értekezik. Oldalszámozáson belül szövegtagoló grafikákkal. A munka első kiadása 1863-ban Pesten jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból való, melynek bevételét a szerző az általa alapított gyermekvédelmi intézetnek, a Szent Vince Intézetnek szánta. Az első oldalon és a címlapon halvány foltosság, a címoldalon régi katalóguscímke és könyvtári bélyegzés. Könyvtári duplum. (Lelki élet könyvtára. 1. kötet.) Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
21401.

Nogáll János: Keresztény vezércikkek.
Nagyvárad, 1892. [Szerző - ny. n.] 296 + [6] p.
Nogáll János (1820-1899) teológiai doktor, szemináriumi tanár, nagyváradi kanonok, címzetes apát és püspök. Hitvédelmi értekezése a katolikus egyház társadalmi tanításának részleteit dolgozza ki, fejezeteiben az államról, a nemzetről, a társadalomról, a nőnemről, a rabszolgaságról és szolgaságról, valamint az igazi szabadságról értekezik. Oldalszámozáson belül szövegtagoló grafikákkal. A munka első kiadása 1863-ban Pesten jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból való, melynek bevételét a szerző az általa alapított gyermekvédelmi intézetnek, a Szent Vince Intézetnek szánta.
Az első oldalon és a címlapon halvány foltosság, a címoldalon régi katalóguscímke és könyvtári bélyegzés. Könyvtári duplum.
(Lelki élet könyvtára. 1. kötet.)
Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF