Gerlóczy Géza: A heveny pankreatitis. Debrecen, 1939, Pannonia, 28 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval, néhány kis lapszéli sérüléssel, kissé hullámos. (Ritka!)
Matematikai kolligátum, 7 idegennyelvű mű neves külföldi matematikusoktól, a kötet elején Beke Manó (1862-1946) matematikus, egyetemi tanár, az MTA tagja, az ELTE Bölcsészettudományi Kar dékánja (1911-12) saját kezűleg írt tartalomjegyzékével:
Mittag-Leffler, Gösta: Sur la représentation analytique d'une branche uniforme d'une fonction monogene. (Sixieme note).;
Raffy, M. L.: Theses présentées a la Faculté des Sciences de Paris pour obtenir le grade de docteur es sciences mathématiques, par - - .;
Elliot, M.: Theses présentées a la Faculté des Sciences de Paris pour obtenir le grade de docteur es sciences mathématiques, par - - . A szerző által dedikált.;
Dyck, Walther von: Ueber den Verlauf der Integralkurven einer homogenen Differentialgleichung erster Ordnung. A szerző, Walther Franz Anton von Dyck (1856-1934) német matematikus által dedikált.;
Hilbert, David: Théorie des corps de nombres algébriques.;
Hadamard, Jacques: La construction de Weierstrass et l'existence de l'extremum dans le probleme isopérimétrique.;
Fano, Gino: Sulle varieta algebriche a tre dimensioni a superficie-sezioni razionali.
Félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, néhány kissé sérült, foltos lappal.
Röll, M. F.: Lehrbuch der Pathologie und Therapie der Hausthiere. I-II. köt. [Egybekötve]. Wien, 1885, Wilhelm Braumüller, IX+(1)+719 p.; VIII+582 p. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal, korabeli intézményi bélyegzővel ("Königliche Preussische Militair Rossarzt-Schule").
Németh Endre: Hidromechanika. A szerző, Dr. Németh Endre (1891-1976) mérnök, a BME Építőmérnöki Kar dékánja, az I. Vízépítési Tanszék vezetője által Dr. Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzor részére DEDIKÁLT példány, kártyán. Bp., 1963., Tankönyvkiadó, 883+1 p. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban.
Stefan Chmelik: A kínai gyógynövények titkai. Kulcs a tökéletes egészséghez. Ford.: Balogh Anita. hn., 2008., Illia& Co. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Robert Carola - John P. Harley - Charles R. Noback: Human Anatomy and Physiology London, 1990. Mr. Graw-Hill Kartonált papírkötésben. 925 + 30 + 38 p. .
Franz Friedberger -Eugen Fröhner: Lehrbuch der Speziellen Pathologie und Therapie der Hastiere für Tierärzte, Ärzte und Studirende. I-II. Bände. Stuttgart, 1904 Ferdinand Enke, 1 t. + XVI + 820+4 p.;VI+740+4 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.