Magyar költők tára I. Arany János: Toldi, Toldi estéje, Toldi szerelme. Magyar Könyvtár Iskolai Kiadások sorozata. Bp., é.n. Lampel, kopott kartonált papírkötés.
Orosz László Wladimir: Alkímiai szimbológia. Bevezetés a Királyi Művészet Képi Kódrendszerébe. DEDIKÁLT! Bp., 2024, Symbolon Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Nash, Joseph: The Mansions of England in The Olden Time. Re-edited by J. Corbert Anderson. With the original one hundred and four illustrations, carefully reduced and executed in lithography, by Samuel Stanesby. Vol. II. London, 1870, Henry Sotheran & Co. Egészoldalas litográfiákkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett egészvászon-kötés, sérült, széteső állapotban, a lapok kijárnak (néhány hiány előfordulhat). Az elülső szennylapon a gróf Edelsheim-Gyulai család egy (azonosítandó) tagjának autográf névbejegyzésével.
Hatszáz magyar nemzeti dal. Szavalmányok és dalok gyűjteménye. Bp., 1881, Méhner Vilmos. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban, beleragasztva egy 1862-esvers kézirata.
Kardec, Allan: Szellemek könyve. 600 egyszerű emberi kérdés és 600 válasz a túlvilágtól. Bp., 1994, Szellem Búvárok Egyesülete. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Hatvany Lajos: Ady a kortársak közt. Ady Endre levelei és levelek Ady Endréhez. Bp., [1928], Genius, 255+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel.
Márai Sándor: Egy úr Velencéből. Farkas Ferenc operájának szövegkönyve. A Magyar Dráma Fóruma 6. Bp., 1991, Prológus Kft. 71p., Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.