Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 254

Bolsover, Philipp: Anglia Amerika karmai között. Bp., 1953, Szikra-ny., 175+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos. Megjelent 3000 példányban.
19473.

Rufpreis:
3 000 HUF

Fröhlich Izidor (szerk.): Báró Eötvös Loránd emlékkönyv. Bp., 1930, papírkötés, felvágatlan.
19474.

Rufpreis:
3 000 HUF

Asztalos Miklós: Adatok egy erdélyi imperiumváltozás történetéhez /A Jancsó Benedek T. kiadványai 3./ Különlenyomat. Bp., 1931. Kir. M. Egyetemi Ny. 21 [3] p. Kiadói papírborítóban.
19475.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gotaischer genealogischer Hof-Kalender auf das Jahr 1842. Gotha,(1841.) ,Justus Perthes, 1 (címkép,litográfia, Wilhelm II. König der Niederlande) t.+XIV+48+520+4 p.+6 (litográfiák, köztük, "Dom Pedro II., Kaiser von Brasilien"...stb.) t. Neun und Siebzigster Jahrgang. Német nyelven. Kiadói díszes, illusztrált kartonált papírkötés, festett lapélekkel, kiadói kartontokban, kissé kopott borítóval, részben hiányos gerinccel, a címlapon régi bélyegzéssel.
19476.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ralf Georg Reuth (Hrsg.): Das Gesicht der Diktatur. Das Dritte Reich in 3D-Photos. hn., én., Pendo. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
19477.

Rufpreis:
3 000 HUF

A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság névkönyve 1891. évre.    Bp., 1891. Magyar Heraldikai és Geneaologiai T. Franklin ny. 60 p. Kiadói papírborítóban. 17,5 cm. Tartalom: A Magyar Geneaológiai Társaság alapszabályai. A ? ? Ügyrendje. A ? ? igazgatósága. A ? ? tagjai.
19478.

Rufpreis:
3 000 HUF

Balassa Imre:  A magyar királytragédia. IV. Károly. (Budapest), [1925]. Világirodalom-kiadás (Újságüzem Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 1 t. (címkép) + 256 p. + 3 t. Egyetlen kiadás. Balassa Imre (1886-1974) író, újságíró, színházi és zenekritikus életrajzi áttekintése IV. Károly király életpályájáról, trónra lépésétől, háborús éveiről, az 1918. év politikai viharairól, nem kívánt lemondásáról, illetve későbbi, elbukott visszatérési kísérletéről, majd száműzetés béli haláláról. Az aulikus szempontból megírt életpálya az 1918-as magyar és osztrák köztársasági fordulat szereplőit emlékezetesen negatív szerepben tünteti fel. Károlyi Mihály alakjának negatív értékelése miatt a könyv azonnal rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére. Aranyozott, enyhén sérült, kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.
19479.

Balassa Imre: A magyar királytragédia. IV. Károly.
(Budapest), [1925]. Világirodalom-kiadás (Újságüzem Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 1 t. (címkép) + 256 p. + 3 t. Egyetlen kiadás.
Balassa Imre (1886-1974) író, újságíró, színházi és zenekritikus életrajzi áttekintése IV. Károly király életpályájáról, trónra lépésétől, háborús éveiről, az 1918. év politikai viharairól, nem kívánt lemondásáról, illetve későbbi, elbukott visszatérési kísérletéről, majd száműzetés béli haláláról. Az aulikus szempontból megírt életpálya az 1918-as magyar és osztrák köztársasági fordulat szereplőit emlékezetesen negatív szerepben tünteti fel. Károlyi Mihály alakjának negatív értékelése miatt a könyv azonnal rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére.
Aranyozott, enyhén sérült, kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.

Rufpreis:
3 000 HUF

Jánosi Iglódy Kálmán: Az utolsó Árpád. Történeti rajz. írta: -- honvédszázadsos    Első kiadás. Pest, 1869. Idősb Poldini Ede. 63 p. Kiadói, papírborítóval
19480.

Rufpreis:
3 000 HUF

Az Osztrák-Magyar Monarchia közös kiadásainak és bevételeinek előirányzata az 1898-ik évre. Mellékletekkel együtt. Bécs, 1897, Cs. K. Udvari és Állam-ny. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel.
19481.

Rufpreis:
3 000 HUF

Erich Gritzbach: Hermann Göring Werk und Mensch. München, 1941., Zentralverlag der NSDAP. Franz Eher Nachf., 1 szt. lev. + 1 t. +349+3 p.+24 (fekete-fehér képtáblák) t. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aláhúzásokkal, az elején autográf német nyelvű ajándékozási bejegyzéssel, néhány aláhúzással.
19482.

Rufpreis:
3 000 HUF

Az Osztrák-Magyar Monarchia közös kiadásainak és bevételeinek előirányzata az 1895-ik évre. Mellékletekkel együtt. Bécs, 1894, Cs. K. Udvari és Állam-ny. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, a gerincen kis sérüléssel, helyenként kissé sérült, a fűzéstől elváló lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
19483.

Rufpreis:
3 000 HUF

F. Zinner - Biberach: Führer, Volk und Tat, Geschichte und Gestalten der neuen Nation. München,1934.,C. Pechstein Verlag, 1 t.+448 p.+22 t. Zweite vermehrete und verbesserte Auflage. Német nyelven. Fekete-fehér képekkel és fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
19484.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF