Graul, Richard: Einführung in die Kunstgeschichte. Leipzig, 1916, Alfred Kröner, VI+162 p.+ 240 p. (képek)+ 1 sztl. lev. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
Faragó József - Nagy Jenő - Vámszer Géza: Kalotaszegi magyar népviselet (1949-1950). Bukarest, 1977, Kriterion, 392 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. +
Dr. Kós Károly: Tájak, falvak, hagyományok. Bukarest, 1976, Kriterion, 385+1 p. Fekete-fehér fotókkal, szövegközti ábrákkal. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.
2 db könyv - Gerevich László (szerk.): Budapest története az őskortól az Árpád-kor végéig. 1973, Budapest Főváros Tanácsa. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval + Pest megye képekben 1945-1970. Bp., 1970. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
Alföldi László et al.: Budapest hévizei. Bp., 1968, Vízgazdálkodási Tudományos Kutató Intézet, 365 p. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapélekkel,
Szviezsényi, Zoltán: Budapest Bäderstadt. Bp., [1939], Comte Central des Stations Thermales et Cumatiques de Budapest [Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság], 159+(1) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.;
Szviezsényi, Zoltán: Budapest. Ville D'eaux. Bp., [1939], Kurkommission der Budapester Heilbäder und Kurorte [Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság], 159+(1) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.;
Magyar Fürdőkalauz. Szerk.: Dr. Soós Péter. Bp., 1995., Magyar Fürdőszövetség - Országos Idegenforgalmi Hivatal - Magyar Fürdővárosok Szövetsége - Magyar Almanach, 208 p. Kiadói kartonált papírkötés.
Karl Baedeker: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1931, Karl Baedeker, XL+492 p. Német nyelven. Térképekkel, kihajtható térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, két térkép kijár, benne 1936-os belépőjeggyel.;
Karl Baedeker: Paris. Nebst Einigen Routen Durch Das Nördliche Frankreich. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1912, Verlag von Karl Baedeker, XLVIII+470 p. 18. kiadás. Német nyelven. Kihajtható térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, egy térkép kijár.;
Ganz Florenz. + Ganz Rom der Vatikan und die Sixtinische Kapelle.Italia Artistica. Firenze, 1968-1972., Bonechi Editore, 124 p.; 144 p. Kiadói papírkötés.
Korniss Péter: Vörös Felhő földjén. Észak-amerikai indiánok között. Robert D. Miewald bevezetőjével. Bp., 1982, Corvina. Első kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval.
A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztályának Értesítője. Az "Ethnographia" melléklete. 1-4. füzet. Szerk.: Dr. Semayer Vilibáld. Bp.,1906. Magyar Nemzeti Múzeum. Egybekötve, félvászon-kötésben. + 1993 Néprajzi Értesítő LXXV. 1993. Szerk.: Selmeczi Kovács Attila. Bp., 1993., Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.