Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 293

Graul, Richard: Einführung in die Kunstgeschichte. Leipzig, 1916, Alfred Kröner, VI+162 p.+ 240 p. (képek)+ 1 sztl. lev. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
19087.

Rufpreis:
1 600 HUF

Faragó József - Nagy Jenő - Vámszer Géza: Kalotaszegi magyar népviselet (1949-1950). Bukarest, 1977, Kriterion, 392 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. +  Dr. Kós Károly: Tájak, falvak, hagyományok. Bukarest, 1976, Kriterion, 385+1 p. Fekete-fehér fotókkal, szövegközti ábrákkal. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.
19088.

Faragó József - Nagy Jenő - Vámszer Géza: Kalotaszegi magyar népviselet (1949-1950). Bukarest, 1977, Kriterion, 392 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. +

Dr. Kós Károly: Tájak, falvak, hagyományok. Bukarest, 1976, Kriterion, 385+1 p. Fekete-fehér fotókkal, szövegközti ábrákkal. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

2 db könyv - Gerevich László (szerk.): Budapest története az őskortól az Árpád-kor végéig. 1973, Budapest Főváros Tanácsa. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval + Pest megye képekben 1945-1970. Bp., 1970. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19089.

Rufpreis:
2 400 HUF

Alföldi László et al.: Budapest hévizei. Bp., 1968, Vízgazdálkodási Tudományos Kutató Intézet, 365 p. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapélekkel,
19090.

Rufpreis:
2 800 HUF

Vegyes könyvtétel, fürdő témában, 3 db:  Szviezsényi, Zoltán: Budapest Bäderstadt. Bp., [1939], Comte Central des Stations Thermales et Cumatiques de Budapest [Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság], 159+(1) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.;  Szviezsényi, Zoltán: Budapest. Ville D'eaux. Bp., [1939], Kurkommission der Budapester Heilbäder und Kurorte [Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság], 159+(1) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.;  Magyar Fürdőkalauz. Szerk.: Dr. Soós Péter. Bp., 1995., Magyar Fürdőszövetség - Országos Idegenforgalmi Hivatal - Magyar Fürdővárosok Szövetsége - Magyar Almanach, 208 p. Kiadói kartonált papírkötés.
19091.

Vegyes könyvtétel, fürdő témában, 3 db:

Szviezsényi, Zoltán: Budapest Bäderstadt. Bp., [1939], Comte Central des Stations Thermales et Cumatiques de Budapest [Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság], 159+(1) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.;

Szviezsényi, Zoltán: Budapest. Ville D'eaux. Bp., [1939], Kurkommission der Budapester Heilbäder und Kurorte [Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság], 159+(1) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.;

Magyar Fürdőkalauz. Szerk.: Dr. Soós Péter. Bp., 1995., Magyar Fürdőszövetség - Országos Idegenforgalmi Hivatal - Magyar Fürdővárosok Szövetsége - Magyar Almanach, 208 p. Kiadói kartonált papírkötés.

Rufpreis:
2 400 HUF

2 db Baedeker útikalauz:  Karl Baedeker: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1931, Karl Baedeker, XL+492 p. Német nyelven. Térképekkel, kihajtható térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, két térkép kijár, benne 1936-os belépőjeggyel.;  Karl Baedeker: Paris. Nebst Einigen Routen Durch Das Nördliche Frankreich. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1912, Verlag von Karl Baedeker, XLVIII+470 p. 18. kiadás. Német nyelven. Kihajtható térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, egy térkép kijár.;
19092.

2 db Baedeker útikalauz:

Karl Baedeker: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1931, Karl Baedeker, XL+492 p. Német nyelven. Térképekkel, kihajtható térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, két térkép kijár, benne 1936-os belépőjeggyel.;

Karl Baedeker: Paris. Nebst Einigen Routen Durch Das Nördliche Frankreich. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1912, Verlag von Karl Baedeker, XLVIII+470 p. 18. kiadás. Német nyelven. Kihajtható térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, egy térkép kijár.;

Rufpreis:
2 000 HUF

Ganz Florenz. + Ganz Rom der Vatikan und die Sixtinische Kapelle.Italia Artistica. Firenze, 1968-1972., Bonechi Editore, 124 p.; 144 p. Kiadói papírkötés.
19093.

Rufpreis:
2 800 HUF

Korniss Péter: Vörös Felhő földjén. Észak-amerikai indiánok között. Robert D. Miewald bevezetőjével. Bp., 1982, Corvina. Első kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval.
19094.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztályának Értesítője. Az "Ethnographia" melléklete. 1-4. füzet. Szerk.: Dr. Semayer Vilibáld. Bp.,1906. Magyar Nemzeti Múzeum. Egybekötve, félvászon-kötésben. + 1993 Néprajzi Értesítő LXXV. 1993. Szerk.: Selmeczi Kovács Attila. Bp., 1993., Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
19095.

Rufpreis:
2 000 HUF

Felvinczi Takács Zoltán: Buddha útján a Távol-Keleten I-II. Bp., Révai. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19096.

Rufpreis:
2 400 HUF

Magyar László: Tizenöt év Dél-Afrikában. Bp., 1934. Magyar Etiópiai Expedíció. 212p. Kiadói egészvászon kötésben.
19097.

Rufpreis:
2 400 HUF

Nagy Botond - Péter László: Szeged. Szeged, 2004, Grimm Kiadó. Első kiadás. Gazdag színes képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés.
19098.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF