cca 1920-1945, KS Bechyne Manufaktúra: Parasztlány figurájával díszített kandallóóra. Festett gipsz, óraszerkezet nem működik, jelzett, kopott, 32x45 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE.
Jaeger Le Coultre Atmos asztali óra 528-6 szerkezettel Aranyozott tok, üveg oldalakkal. Az óraszerkezet felhúzást nem igényel. A szerkezet hátán található tartály klóretán gázt, egy membránt és egy spirálrugót tartalmaz. A gáz a hőmérséklet legapróbb változására tágul vagy szűkül, ezzel mozgatva a membránt. 1 Celsius-fok hőmérséklet-változás hatására a szerkezet 48 órányi járástartalékot képez cca 1970. Szerkezetszám 105205; Tok korrodált, az üveg karcos, a szerkezet elindult de átnézést igényel, a szerkezet és a számlap szép állapotban 240x200x170 mm
Art nouveau asztali óra. Ezüstözött alpakka, gyümölcsfák között kapaszkodó nőalakot megformáló kompozícióval, jelzés nélkül, szerkezete nem működik. Kopással, m: 28 cm