Wallace, Lewis: Ben-Húr. Regény Krisztus urunk korából. Ford.: Zigány Árpád. Bp., é.n. (cca 1920-1940), Szent István-Társulat, 336 p. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopottas gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzőkkel.
Rabindranath Tagore: Bimala. Ford.: Kelen Ferenc. Bp., 1921, Világirodalom (Otthon-ny.), 324 p. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kis lapszéli sérülésekkel, kissé foltos lapélekkel.
Jókai Mór: Politikai divatok. Regény. I-III. kötet. [Teljes, két kötetbe kötve.] Budapest, 1874. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 289 [helyesen 299] + [3] p.; 241 + [1] p.; 151 [helyesen 181] + [3] p. Jókai Mór társadalmi regénye először 1862-1863-ban jelent meg, példányunk a mű második kiadásából való. Az első előzékeken Ex librisek. Egységes, aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
Mikszáth Kálmán: A jó palócok. (Tizenöt apró történet). Legjobb Könyvek. Bp., é.n. (cca 1900), Légrády, 3 sztl. lev.+ 156+(2) p. Hatodik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Fazekas Mihály: Lúdas Matyi. Karácsony Sándor bevezető tanulmányával. Bp., 1941, Exodus (Sylvester-ny.), 32 p. Második kiadás. A címlap Sz. Mata János munkája. Kiadói tűzött papírkötés.
Prohászka Ottokár: Úri és női divatmorál. - - beszédje a VI. Kath. Nagygyűlésen. Ajándékul a magyar ifjúságnak. Bp., 1906, Stephaneum-ny., 30+(2) p. Papírkötésben, pótolt borítóval (az eredeti elülső borító felhasználásával), a címlapon névbejegyzéssel, az utolsó két lapon ceruzás firkákkal. (Ritka!)
Ignácz Rózsa: Anyanyelve magyar... Kolozsvári Sándor rajzaival. Bp., 1937, Dante (Hornyánszky Viktor-ny.), 190+(2) p. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, belül jó állapotban.