Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 404

Wallace, Lewis: Ben-Húr. Regény Krisztus urunk korából. Ford.: Zigány Árpád. Bp., é.n. (cca 1920-1940), Szent István-Társulat, 336 p. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopottas gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzőkkel.
21051.

Rufpreis:
1 400 HUF

Rabindranath Tagore: Bimala. Ford.: Kelen Ferenc. Bp., 1921, Világirodalom (Otthon-ny.), 324 p. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kis lapszéli sérülésekkel, kissé foltos lapélekkel.
21052.

Rufpreis:
1 000 HUF

Nagy Bandó András: Sosemvolt Toscana. DEDIKÁLT! Orfű,é.n., Szamárfül. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
21053.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szántó Magda:  Áradás. Versek. (Dedikált.) [Budapest, 1930]. Genius kiadás (Kunossy Grafikai Műintézet Rt.) 55 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Kazimir Oszkárnak szívesen. 13. X. 32. Szántó Magda." A dedikáció felett régi tulajdonosi névbejegyzés. Poss.: Szeredi-Saupe Gusztáv (1909-1988) brácsaművész, zenepedagógus, zenei szakíró. Fűzve, enyhén sérült gerincű, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban.
21054.

Rufpreis:
2 400 HUF

Jókai Mór:  Politikai divatok. Regény. I-III. kötet. [Teljes, két kötetbe kötve.] Budapest, 1874. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 289 [helyesen 299] + [3] p.; 241 + [1] p.; 151 [helyesen 181] + [3] p. Jókai Mór társadalmi regénye először 1862-1863-ban jelent meg, példányunk a mű második kiadásából való. Az első előzékeken Ex librisek. Egységes, aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
21055.

Rufpreis:
2 400 HUF

Rabindranath Tagore: Líra és bölcselet. I-II. köt. [Egy kötetben]. I.: Áldozati énekek. Ford.: Dr. Szentirmay Gizella. / A kertész. Ford.: Bartos Zoltán. II.: Növekvő hold. Ford.: Zsoldos Benő. / Szerelmi ajándék. - Szüret. Ford.: Bartos Zoltán. Bp., 1924, Pantheon, 128 p.; 135+(1) p. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopottas, részben fakó borítóval, kissé sérült, fakó gerinccel, belül jó állapotban.
21056.

Rufpreis:
1 800 HUF

Mikszáth Kálmán: A jó palócok. (Tizenöt apró történet). Legjobb Könyvek. Bp., é.n. (cca 1900), Légrády, 3 sztl. lev.+ 156+(2) p. Hatodik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
21057.

Rufpreis:
1 000 HUF

Fazekas Mihály: Lúdas Matyi. Karácsony Sándor bevezető tanulmányával. Bp., 1941, Exodus (Sylvester-ny.), 32 p. Második kiadás. A címlap Sz. Mata János munkája. Kiadói tűzött papírkötés.
21058.

Rufpreis:
1 600 HUF

Király Lajos: Fény és árnyék DEDIKÁLT Bp., 1989 Antikva, Kiadói papírkötésben
21059.

Rufpreis:
200 HUF
0,54
0,63

Prohászka Ottokár: Úri és női divatmorál. - - beszédje a VI. Kath. Nagygyűlésen. Ajándékul a magyar ifjúságnak. Bp., 1906, Stephaneum-ny., 30+(2) p. Papírkötésben, pótolt borítóval (az eredeti elülső borító felhasználásával), a címlapon névbejegyzéssel, az utolsó két lapon ceruzás firkákkal. (Ritka!)
21060.

Rufpreis:
1 600 HUF

Ignácz Rózsa: Anyanyelve magyar... Kolozsvári Sándor rajzaival. Bp., 1937, Dante (Hornyánszky Viktor-ny.), 190+(2) p. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, belül jó állapotban.
21061.

Rufpreis:
1 200 HUF

Bernard Brochand - Jacques Lendrevie: A reklám alapkönyve. Bp., 2004, KJK KERSZÖV. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
21062.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF