Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 118

1998 Dr. Mayer József (1937-2014) MÁV főtanácsos, közlekedéstudományi műgyűjtő, szakíró levele Keresztury Dezsőnének, amelyben említ egy Keresztury Dezső által írt verset valamint Pleidell Jánosról is ír. Fél gépelt oldal, Mayer József autográf aláírásával, eredeti borítékban.
13862.

Rufpreis:
1 200 HUF

Károly főhercegnek, később IV. Károly magyar király és osztrák császárnak küldött táviratok gyűjteménye. A főherceg előléptetése, házasságkötése, gyermekük, Ottó születése alkalmából küldött táviratok köznemesek, főnemesek magyar, osztrák, cseh, horvát alattvalóktól. Táviratok a főhercegnek, stábjának, felesége Zita főhercegnőnek, összesen közel 320 darab. Nagyon érdekes gyűjtemény!
13863.

Rufpreis:
300 000 HUF
813,01
937,50

Sárdy János (1902-1959) színművész fotó és kézirat gyűjtemény: Róla készült készült eredeti családi és hivatalos fotók (kb 20 db), autográf lapok, levelek, díszpolgári címe, kottája, hozzá róla írt összegyűjtött újságkivágások, fotó másolatok,
13864.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

Goldman György régész hagyatékából származó anyag: kb. 70 db régészeti munkálatokat, ásatásokat, leleteket ábrázoló fotó; 13 db térkép (Battonya, Geszt, Zsadány, Mezőgyán és környékük); kb. 90 oldalnyi régészeti témájú, sokszorosított jegyzet, számos ábrával, magyar és német nyelven. Vegyes állapotban.
13865.

Rufpreis:
4 000 HUF

Komárom Megyei Téglagyár Egyesülés Tata I. (Baji-út) műszaki fejlesztési terve. 1959-1965. Készítette: Kovács Gábor igazgató, Serege Sándor főmérnök, Hermann András üzemgazd. o. vez. Gépirat. 38 p.+ 9 (diagramok) t.+ 9 (kihajtható tervrajzok) t. Egészvászon-kötésben, kissé viseltes állapotban, a borítón ragasztás nyomaival. + Tatai téglagyárral kapcsolatos dokumentumok fényképmásolatai, 5 db, néhány lapszéli sérüléssel
13866.

Rufpreis:
2 800 HUF
10

13867.

Rufpreis:
1 800 HUF

A nagylégi Petőcz család címere (Pozsony vármegyében honos család, amely Petőcz Péter által 1742-ben nyert Mária Teréziától nemességet). Kézzel rajzolt és festett címerrajz, a lap kissé hullámos, 19x13 cm
13868.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szentpéteri Kun Béla ( 1874-1950) jogász, egyetemi tanár autográf sorai névjegykártyáján
13869.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

[Kézirat] Sipos Ferenc (Sipos II.) 77-szeres válogatott labdarúgó prágai üdvözlete a magyar válogatott és első osztály több futballistájának (Kovalik Ferenc, Törőcsik II. Ferenc, Bödör László és mások) aláírásával (1957). Kelt: Prága, 1957. május 4. Vintázs képeslap, mérete: 100x 145 mm, négy beírt sor. Szövege: "Szívélyes üdvözletünket küldjük: Feri." Sipos Ferenc (alias Sipos II), (alias Tüdő), minden idők egyik legnagyszerűbb hátvéd játékosa az 1940-es évek végétől került a labdarúgás élvonalába. 1949-től az NB I-es Goldberger SE-ben játszott, majd 1952-től néhány évre az NB II-es Szolnoki Légierőhöz igazolt. Segítségével a szerényebb légierős csapat 1955-ben feljutott az első osztályba, Sipos II. pedig átigazolt az MTK-ba (1956). Nemzetközi kupákban ettől az évtől, a magyar válogatottban 1957-től vett részt. Prágai képeslapunkon a következő azonosított aláírások szerepelnek még: Kovalik Ferenc (Vasas FC), Bödör László (MTK), Törőcsik II. Ferenc (Budapesti Honvéd), Berendi Pál (Vasas FC), Borsányi György (Újpesti Dózsa). Képeslapunk feltehetően a korszakban igen sikeresnek bizonyuló magyar labdarúgó válogatott csehszlovák baráti látogatásának dokumentuma lehet. Képeslapunk címzettje a kiterjedt labdarúgó-kapcsolatokkal bíró Ördög György labdarúgó, az NB II-ben szereplő GANZ-MÁVAG futballszakosztály játékosa. Enyhén sérült, enyhén foltos képeslap, hátoldalán bélyeggel, postabélyegzéssel.
13870.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

[Kézirat] Sipos Ferenc (Sipos II.) labdarúgó, az MTK hátvédje, a későbbi 77-szeres magyar válogatott futballista által írt baráti üdvözlet Pozsonyból (1957). Kelt: Pozsony, 1957. február 15. Vintázs képeslap, mérete: 100x145 mm, hét beírt sor. Szövege: "Üdvözlöm a fiúkat... Feri." Sipos Ferenc (alias Sipos II), (alias Tüdő), minden idők egyik legnagyszerűbb hátvéd játékosa az 1940-es évek végétől került a labdarúgás élvonalába. 1949-től az NB I-es Goldberger SE-ben játszott, majd 1952-től néhány évre az NB II-es Szolnoki Légierőhöz igazolt. Segítségével a szerényebb légierős csapat 1955-ben feljutott az első osztályba, Sipos II. pedig átigazolt az MTK-ba (1956). Nemzetközi kupákban ettől az évtől, a magyar válogatottban 1957-től vett részt. Klubcsapata kedvezően kezdte az 1956-1957-os őszi idényt, amely a forradalomból következően érthetően megszakadt, és csak hónapokkal később, 1957 márciusában indult újra. Sipos Ferenc a szünetet képeslapunk tanúsága szerint vakációra szánta. Február végi képeslapját Pozsony igen előkelő szállodájából, a belváros szívében, a Nemzeti Színház tőszomszédságában található Carlton Hotelből keltezte, ami egyben körvonalazza a magyar labdarúgó bajnokság fizetési viszonyait - még forradalmi körülmények között is. Képeslapunk címzettje a kiterjedt labdarúgó-kapcsolatokkal bíró Ördög György labdarúgó, az NB II-ben szereplő GANZ-MÁVAG futballszakosztály játékosa. Enyhén sérült, enyhén foltos képeslap, hátoldalán bélyeggel, postabélyegzéssel. Jó állapotú lap.
13871.

Rufpreis:
4 000 HUF

[Kézirat] Sipos Ferenc (Sipos II.) labdarúgó, az MTK hátvédje, a későbbi 77-szeres magyar válogatott futballista által írt baráti üdvözlet Erfurtból (1956). Kelt: Erfurt, 1956. május 18. Vintázs képeslap, mérete: 85x135 mm, hét beírt sor. Szövege: "Üdvözletem küldöm: Feri" Sipos Ferenc (alias Sipos II), (alias Tüdő), minden idők egyik legnagyszerűbb hátvéd játékosa az 1940-es évek végétől került a labdarúgás élvonalába. 1949-től az NB I-es Goldberger SE-ben játszott, majd 1952-től néhány évre az NB II-es Szolnoki Légierőhöz igazolt. Segítségével a szerényebb légierős csapat 1955-ben feljutott az első osztályba, Sipos II. pedig átigazolt az MTK-ba (1956). Nemzetközi kupákban ettől az évtől, a magyar válogatottban 1957-től vett részt. Képeslapunk feladásának éve jól alakult Sipos II. számára, a tavaszi érában az MTK (Vörös Lobogó) hátvédeként két gólt is szerzett új csapatának, az MTK pedig igen előkelő helyen állt a bajnokságban, mikor egy hónapos szünet állt be a bajnokságban. A szünetet Sipos Ferenc képeslapunk tanúsága szerint NDK-beli utazásra használta. Hogy lehetett-e rövidebb vakációjának köze a későbbi eseményekhez, nem tudhatjuk, ám az idény újrakezdésekor, egy hónap szünet után, 1956. június 17-én igen csúnya pofonba szaladt bele az MTK, 6:2 arányú vereséget szenvedve el a Ferencvárostól. Képeslapunk címzettje a kiterjedt labdarúgó-kapcsolatokkal bíró Ördög György labdarúgó, az NB II-ben szereplő GANZ-MÁVAG futballszakosztály játékosa. Enyhén foltos képeslap, hátoldalán bélyeggel, postabélyegzéssel. Jó állapotú lap.
13872.

Rufpreis:
4 000 HUF

[Kézirat] Sipos István (Sipos I.) válogatott labdarúgó hátvéd baráti üdvözlete Brünnből keltezett képeslapján (1956) Kelt: Brno, 1956. augusztus 16. Vintázs képeslap, mérete: 85x135 mm, nyolc beírt sor. Szövege: "Szívélyes üdvözletem küldöm Brünnből Neked és Szüleidnek. Mindenkit csókolok: Pisti." A Sipos I. (alias Hentes) néven ismert és kedvelt magyar labdarúgó hátvéd (és egyszeres nemzeti válogatott) 1948-tól szerepelt a magyar I. osztályú bajnokságban: 1948-tól a Goldberger SE, 1950-től a Budapesti Honvéd, 1951-től a Szegedi Honvéd, 1954-től a Csepeli Vasas, 1955-től a Szolnoki Légierő csapatában. A futballista számára 1956 pihenőévnek számított, Brünnből keltezett üdvözlete augusztusi nyaralásáról származhat, ez idő szerint sem a válogatottnak, sem nemzetközi kupákban vitézkedő magyar klubcsapattagnak nem volt tagja, így képeslapunk nem egy külföldi labdarúgó mérkőzés dokumentációs köréből való: pusztán magán célzatú. Sipos I. István 1956-ot követően külföldre igazolt: olyan klubcsapatok tagjává vált, mint a VfB Heilbronn (1957) 1957-től nyílt meg számára az út a nemzetközi klubcsapatok előtt, 1957-től a VfR Heilbronn csapatát erősíthette, 1958-től a Bayern München, 1959-től az FSV Frankfurt csapatában játszott. Képeslapunk címzettje a kiterjedt labdarúgó-kapcsolatokkal bíró Ördög György labdarúgó, az NB II-ben szereplő GANZ-MÁVAG futballszakosztály játékosa. Enyhén sérült, enyhén foltos képeslap, hátoldalán bélyeggel, postabélyegzéssel.
13873.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF