Kéz Andor (szerk.):
Felfedezők lexikona.
Budapest, [1937]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 162 p. Első kiadás.
Kéthasábos szövegoldalakon magyar és külföldi felfedezők életrajzi szócikkeivel.
(A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.)
Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.