Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

Beschreibung:

Hedin, Sven: Ma Csung-Jin menekülése. Fordította vitéz Mezey Dénes. 67 képpel. Budapest, [1936]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 270 + [2] p. + 20 t. (kétoldalas). Egyetlen magyar kiadás. Sven Hedin (1865-1952) svéd felfedező, Belső-Ázsia-kutató több évtizedes Ázsia-utazásainak egyik legkalandosabbikára 1933-1935 között került sor. A polgárháború dúlta Kínában a köztársasági kormány, azaz a Kuomintang megbízásából, kínai geodéták részvételével kijelölte a Peking és Kásgár között építendő autóút útvonalát, valamint felmérte a Kína nyugati, sivatagos vidékén, a Tarim-medence környékén kiépíthető öntözési rendszerek lehetőségeit. Geodéziai expedíciójuk menetét döntően befolyásolta az ujgur területek birtoklásáért kitört polgárháború, az expedíció során több alkalommal fogságba is estek. A geodéziai úti beszámoló ennek megfelelően alaposan elemzi a kínai han és muszlim hadurak, a kínai köztársasági erők és az orosz csapatok közötti fölöttébb bonyolult geopolitikai helyzetet. A kötet címébe emelt politikai aktor, Ma Csung-Jin a polgárháború kínai muszlim hadura, aki a folyton változó politikai helyzetben alapvetően a Kuomintang, azaz a köztársasági Kína szövetségese maradt. A címlapon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Poss.: M. Kir. Állami Térképészeti Intézet könyvtára. Díszesen aranyozott, enyhén elszíneződött kiadói egészvászon kötésben, a lapszéleken enyhe rozsdafoltosság.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk