Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 54

Viski, Károly: Volksbrauch der Ungarn. Mit 32 Tafeln. (Übersetzung aus dem Ungarischen von Albert Hetényi-Heidelberg.) Bp., 1932., Verlag Georg Vajna & Co., (Druck der Athenaeum AG.), 200 + [2] p. Egyetlen kiadás. Népszerűsítő tanulmánykötet a magyarországi népszokásokról, oldalszámozáson belül 32 egész oldalas fényképpel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, javított kiadói illusztrált papír védőborítóban,
20123.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

Purgstaller József:  Philosophiai propaedeutica azaz Tapasztalati lélektan, Gondolkozástan és Bevezetés a bölcsészetbe. Fel-gymnasiumi tankönyvül írta Purgstaller József. Pesten, 1860. Hartleben Konrád Ádolf sajátja (Nyomtotta Sommer Lipót Bécsben). [4] + 159 + [1] p. Purgstaller József (1806-1867) piarista szerzetes, bölcseleti doktor, akadémiai tag, a piarista rend tartományfőnökének filozófiai értekezése először 1851-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik. A munka első, lélektani tanulmánya századközépi módon értelmezi az emberi lélek és tudat alkatelemeit, az emlékezet, a képzelet, az asszociáció, a kedély, az indulatok, a szenvedélyek, ösztönök típusait. Purgstaller József értekezése segít a 19. századi közbeszéd egyes lélektani fogalmainak eredeti kontextus szerinti értelmezésében; ezeknek a fogalmaknak (például a kedély fogalmának) a jelentésköre mára teljesen átalakult. A lélektani értekezés kitér az akarat, az erény kérdéseire, a véralkat szerinti felosztásra, és olyan lélektani jelenségek nyomába ered, mint amilyen az álom, az ábrándozás és az elmeháborodás. Az értekezés második része bevezető a formális logikába, harmadik része pedig a tudományok felosztásának 1850 körüli látóhatárát rögzíti. Fűzve, kézzel feliratozott, enyhén foltos korabeli borítóban, márványmintás festésű lapszélekkel, az első borítón régi tulajdonosi bejegyzés. Jó példány.
20124.

Rufpreis:
800 HUF

Garai János: Vergődő magyar vidékek (A címlapot tervezte és készítette Fehér György    [Tata-Tóváros], [1936], Szentes Testvérek Könyvkiadóvállalata (Szentes Testvérek Könyvnyomdája, Tata-Tóváros), 59 p.
20125.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Palotay Gertrúd:  Magyar hatások a románok ruházatában Kalotaszegen és vidékén. -- Les éléments hongrois du costume populiaure roumain dans le Kalotaszeg et ses alentours (Transylvanie). Budapest, 1947 [1948]. [Stephaneum ny.] 37 + [1] p. Egyetlen kiadás. Palotay Gertrúd illusztrált néprajzi tanulmánya az Etnhographia folyóirat LVIII. (1947. évi) évfolyamában jelent meg. A munka végén francia nyelvű rezümé. Példányunk első borítójának fűzése meglazult. (Az Ethnographia füzetei. 14. szám.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban.
20126.

Rufpreis:
1 400 HUF

20127.

Rufpreis:
2 000 HUF

20128.

Rufpreis:
1 800 HUF

20129.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kósa László Néphagyományunk évszázadai (gyorsuló idő) 1976. 101p. Kiadói papírkötésben
20130.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

(Kibédi) Varga Sándor:  A transcendentális dedukció Kantnál. Bevezetés Kant philosophiájába. (Aláírt.) Szeged, 1936. M. Kir. Ferencz József-Tudományegyetem Barátainak Egyesülete - Szegedi Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. [119]-152 p. Egyetlen kötetkiadás. (Acta Litterarum ac Scientiarium Reg. Universitatis Hung. Francisco-Iosephinae. Tom I. Fasc. 4.) A címoldalon - az egykori dedikáció nyomai alatt - a szerző saját kezű aláírása. Példányunk a folyóirat-tanulmány különlenyomata. Korabeli vászonkötésben, az aranyozott címfelirat az első kötéstáblán vörös címkén, az eredeti fedőborítók bekötve. Jó példány.
20131.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

(Kibédi) Varga Sándor:  Rickert Henrik filozófiája. A modern értékfilozófia alapvetése. (Aláírt.) Budapest, 1931. Magyar Tudományos Akadémia (Sárkány-nyomda Rt.) 123 + [1] p. Egyetlen kiadás. A címoldalon - az egykori dedikáció nyomai alatt - a szerző saját kezű aláírása. Kibédi Varga Sándor (1902-1986) filozófus az újkantiánus értékfilozófus Heinrich Rickert (1863-1936) filozófiáját helyezi el a kortárs tudományosság rendszerében. A 121. oldaltól rövid bibliográfia. (Az Akadémia filozófiai könyvtára, 5. kötet.) Pamlényi 220. o. Korabeli vászonkötésben, az aranyozott címfelirat az első kötéstáblán vörös címkén, az eredeti fedőborítók bekötve. Jó példány.
20132.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

20133.

Rufpreis:
800 HUF

20134.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF