Militaria

Zahl der Lose: 161

1933 Honvédségünk, a Pesti Hírlap ajándéka, különszám. Borítón Nyilassy (Nyilasy) Sándor festménye, hátsó borítón Lengyel Rheinfuss Ede festménye (Rákóczi huszárok). Gazdagon illusztrált fekete-fehér képekkel. Többek közt Herczeg Ferenc "A honvéd" c. írásával., 44p, szakadásokkal
16976.

Rufpreis:
1 000 HUF

Tűzoltó sisak. cca 1930, Svédország, réz szerelékkel, kopott, 27x18 cm
16977.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

1933-1946 Elefánthy (Elefánty) László folyamőr főhajónagy iratai, 4 db: Honvédelmi Miniszter által kiállított alezredesi kinevezés; igazolvány a ,,Hegyalja" hajó parancsnokaként teljesített szolgálatról; kétnyelvű (magyar-orosz) igazolványok
16978.

Rufpreis:
5 000 HUF

Katonákat, egyenruhásokat ábrázoló, vegyes régi és modern fotók, nyomtatványok, össz. 11 db, változó állapotban, 9x6 cm és 21x15 cm között
16979.

Rufpreis:
1 000 HUF

Szovjet AK-47 gépkarabély bajonett, fa/fém markolattal, h: 40 cm műbőr tokkal, hüvellyel
16980.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

1915 MZ Altohlau háborús díszítéssel sóborskínáló, "Istenért, Királyért, Hazáért" felirattal, jelzett, lepattanással, h: 14,5 cm
16981.

Rufpreis:
12 000 HUF

1915, 2 darab világháborús emléktálka, II. Vilmos és Ferenc József arcképével, jelzés nélkül, kopással, egyiken repedéssel, d: 12,5 cm
16982.

Rufpreis:
5 000 HUF
14

Antik vívótőr, cca 20. sz. eleje, h: 106 cm
16983.

Rufpreis:
5 000 HUF

1904-1907 Bárányos Gábor, a székesfehérvári cs. és kir. 69. (,,Hindenburg") gyalogezred katonájának levelezése, össz. 57 db
16984.

Rufpreis:
2 000 HUF
10

cca 1928 Soroksár hősi emlékmű avatási meghívó + Levente díszelőadás meghívó 4 p.
16985.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Sierpaki. Lengyel ejtőernyős zsebkés, Gerlach gyár, jelzett, h: 18 cm /// Sierpaki. Polish paratrooper pocket knife, Gerlach factory, marked, length: 18 cm.
16986.

Rufpreis:
8 000 HUF

cca 1916 Az S.M.S. Erzherzog Friedrich osztrák-magyar Erzherzog-osztályú pre-dreadnought csatahajó (Linienschiff) fedélzetén tisztek vizsgálnak egy ágyút Érdekes sztereotótó feliratozva 18x9 cm / Three-dimensional pair of cardboard-mounted photographs showing several officers in white inspecting the crews of the four 6.6-cm anti-torpedo boat guns on the portside boat deck of the battleship. German handwritten notation on the back is illegible.
16987.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF