1897 A Körös-Tisza-marosi Ármentesítő és Belvízszabályozó Társulat főkönyve, egyénenkénti kimutatás ,,a magyar földhitelintézettől felvett 6 millió forint kölcsön után az érdekelt ártérbirtokosok által fizetendő tőke és kamattörlesztési járulékról [...]", összesen 1596 névvel. Nagyméretű, sérült, viseltes állapotban, kissé dohos, 62x45 cm
1899 A Körös-Tisza-marosi Ármentesítő és Belvízszabályozó Társulat főkönyve, egyénenkénti kimutatás ,,[...] az érdekelt ártérbirtokosok által az 1899. évre fizetendő folyó költségbeni járulékról", összesen 1637 névvel. Nagyméretű, sérült, viseltes állapotban, kissé dohos, 62x45 cm
1900 A Körös-Tisza-marosi Ármentesítő és Belvízszabályozó Társulat főkönyve, egyénenkénti kimutatás ,,a magyar földhitelintézettől felvett 6 millió forint kölcsön után az érdekelt ártérbirtokosok által fizetendő tőke és kamattörlesztési járulékról [...]", összesen 1672 névvel. Nagyméretű, erősen sérült, széteső állapotban, kissé dohos, hiányzó hátsó borítóval, 63x46,5 cm
cca 1900-1950 vegyes papírrégiség tétel, össz. kb. 160 db: számlák (1910-es évek), tábori posta, bizonyítványok, ideiglenes munkavállalási engedély, fotók, levelekel, képeslapok, zárt levelező lapok stb., részben Szente József építésznek küldve
1905 Károly főherceg, később IV. Károly (1887-1922) magyar király autográf aláírása ív papíron / Archduke Károly, later IV. Autograph signature of King Károly (1887-1922) of Hungary on a sheet of paper
1906 Habsburg Károly, később IV. Károly király részére szóló számla k.u.k. postagalamb állomás pecsétjével / 1906 Károly Habsburg, later IV. King Charles Invoice invoice with K.u.k. carrier pigeon station seal
cca 1910 Mednyánszky László (1852-1919) festőművész autográf levele dr. Löwenstein Arnoldnak a Pallas Irodalmi Rt, igazgatójának. A Práter utcából küldött levélben arról ír, hogy vidéken nem festett csak rajzolt, és pályatársa Bettelheim Károly nehéz soráról ír, aki számára kölcsönt igényel Löwensteintől, és jelzi, hogy közelgő kiállítása után új tárgyú képeket fog festeni. Aláírás: Öreg kutya, alias Mednyánszky László. Három beírt oldal, egy borítékkal.
cca 1910 Zita magyar és cseh királyné, osztrák császárné (1892-1989), született Zita Bourbon-parmai hercegnőnek írt levél Laurent abbétól Torinóból olasz nyelven két oldalon / cca 1910 Letter to Queen Zita of Hungary and Bohemia, Empress of Austria (1892-1989), born Zita Bourbon-Parma, from Abbe Laurent from Turin, in Italian, on two pages