Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Pásztor Árpád: Budapesttől a Föld körül Budapestig. Budapest, 1911. A Nyugat kiadása (Világosság Könyvnyomda Rt.) 313 + [7] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti felvételekkel illusztrált beszámoló Pásztor Árpád (1877-1940) újságíró, külföldi tudósító föld körüli útjáról. A keleti irányban megtett út során a szerző látogatást tett Tolsztoj falujában, tiszteletét tette a perzsa és orosz kereskedők Nyizsnij Novgorod-i vásárán, vasúton átszelte Szibériát, számos megfigyelést tett az orosz-japán háború óta erős japán befolyás alatt álló Mandzsúriában, majd magában Japánban (a japán rész teszi ki a munka bő harmadát). A csendes-óceáni hajóút után Kanadában kötött ki a szerző, beutazta Kaliforniát, a néprajzi érdekességként tálalható mormon vidéket, interjút készített Edisonnal, a kivándorolt magyarságnál tett látogatást követően elemezte a magyarság újvilág-beli esélyeit, illetve boncolta a kivándorlás okait. A kötet végi számozatlan oldalakon kiadói hirdetések. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk