Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

Leclercq, Jules: Voyage au Mexique de New-York a Vera-Cruz. En suivant les boutes de Terre. Ouvrage contenant 36 gravures et 1 carte. [Párizs] Paris, 1885. Librarie Hachette et Cie (Typog. P. Brodard et Gallois, Coulommiers). [6] + 446 + [2] p. + 1 térkép (kihajtható, kétszínnyomású). Egyetlen kiadás. Jules Leclercq (1848-1928) belga jogász, utazó, író, 23 útleírás szerzője, a Belga Királyi Földrajzi Társaság, a Párizsi Geográfiai Társaság tagja. Egész oldalas és szövegközti grafikákkal gazdagon illusztrált munkájában az 1880-as évek első felében tett mexikói útjáról számol be. A belga szerző New Yorkból indult, Texas után Laredónál lépte át a mexikói határt, a sivatagos Monterey, majd San Luís - Potosí érintésével eljutott Mexikóvárosba, ahol a városi és társasági élet eseményeiben vett részt. Mexikóváros után a romvárosokkal és archeológiai emlékekkel megszórt egykori azték és tolték vidékek átszelése után elérte a Mexikói-öböl fontos kikötőjét, Vera Cruzt. Az utazó az utazási viszontagságokon kívül néprajzi részletekre is kiterjed, egyaránt érdeklődik a spanyol gyarmati épített örökség, az azték és tolték architektúra és régészet iránt, geológiai érdeklődésének megfelelően a sivatagokat, fennsíkokat, esőerdőt is magában foglaló ország nevezetes vulkáni csúcsát, a Popocatépetl hegyet is felkereste. Az utazó Vera Cruz kikötői életének rögzítésével búcsúzik az országtól. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon magyar nyelvű szómagyarázatok, az oldalakon enyhe foxing. Poss.: Molnár István hajdúböszörményi gimnáziumi tanár. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk