Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

13

Beschreibung:

Fries, H[einrich] de (herausg.): Moderne Villen und Landhäuser. Berlin, 1925. Verlag Ernst Wasmuth Ag. 1 t. (színes címkép) + XII + [4] + 232 p. + 1 t. (színes). A Heinrich de Fries (1887-1938) német építész és urbanista által szerkesztett építészeti, belsőépítészeti album a modern lakóház- és villaépítészet kortárs példáiból válogat. A legtöbb esetben részletes alaprajzok kísérik a homlokzat- és enteriőrfotókat. Az ipari formatervezést is kitanuló Heinrich de Fries belsőépítészeti szempontból mindenképpen modernista példákat válogat albumába, és az album kimondottan a Bauhaus stílusában épült lakóépületekkel nyit, ám az album képanyagának zöme lényegesen konzervatívabb: a bemutatott német és holland villaépítészet vonalvezetésében, homlokzat-architektúrájában még a századforduló reprezentatív, udvarházi stílusát hordozza. A munka első kiadása 1924-ben jelent meg, példányunk a mű harmadik kiadásából származik. Az előzékeken és a címkép verzóján enyhe foltosság. Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk