Habsburg Birodalom 1825. "Karolina Auguszta magyar királyné pozsonyi koronázása" Ag koronázási zseton. "CAROLINA AVGVSTA - FRANCISCI AVST IMP - HVNG BOH REGIS - CORONATA HVNG REG - POSONII XXV SEPT - MDCCCXXV / PIE VT CLEMENTER" (4,37g/26mm) T:AU patina / Habsburg Monarchy 1825. "Coronation of Caroline Augusta of Bavaria" Ag coronation jeton (4,37g/26mm) C:AU patina HTÉ 912var
Habsburg Birodalom 1830. "I. (II.) Ferenc és V. Ferdinánd - V. Ferdinánd pozsonyi koronázása" Ag zseton. "FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON - DIE XXVIII SEPT - MDCCCXXX" (5,48g/20mm) T:XF patina / Habsburg Monarchy 1830. "Franz I (II) - Ferdinand V - Coronation of Ferdinand V in Pressburg" Ag token (5,48g/20mm) C:XF patina
Habsburg Birodalom 1836. "I. Ferdinánd prágai koronázása" Ag koronázási zseton. "FERDINANDVS I D G AVSTRIAE IMPERATOR / RECTA TVERI - IN REGEM BOHEMIAE - CORONATVS PRAGAE - MENSE SEPT - MDCCCXXXVI". Alkotók: Josef Daniel Boehm, Johann Weiss (5,47g/20mm) T:XF / Habsburg Monarchy 1836. "Coronation of Ferdinand I in Prague" Ag coronation jeton. Makers: Josef Daniel Boehm, Johann Weiss (5,47g/20mm) C:XF edge error Montenuovo 2564.
1849 k. "Kossuth Lajos és Bem József közös küzdelme a szent magyar szabadságért" német nyelvű ón emlékérem. Szign.: Drentwett (40mm) T:XF,VF ph, karc / cca. 1849. "The joint struggle of Lajos Kossuth and József Bem for the sacred Hungarian freedom" German-language pewter commemorative medal. Signed: Drentwett (40mm) C:XF,VF edge error, scratches
1861. "Széki Gróf Teleki László halála emlékéül. Szül: Február 11-én 1811 - Máj. 8-kán 1861" kétoldalas Sn emlékérem (50mm) T:XF ph, kis ü. / Hungary 1861. "In memory of the death of László Teleki, Count of Széki. Born: February 11, 1811 - May 8, 1861" double-sided Sn commemorative medal (50mm) C:XF edge error, small ding
1865. "Emlékérem a pesti országgyűlésre" bronz emlékérem "ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA - ORSZÁG HÁZ", a peremen: "DENK MÜNZE - EMLÉK PÉNZ" (38mm) T:VF,F patina, ph.
1867. "Érem I. Ferenc József budai koronázására" ezüstözött bronz emlékérem "A BUDA PESTI KORONÁZÁS EMLÉKÜL 1867 JUNIUS 8 ÁN / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA PESTEN - ORSZÁG HÁZ", "EMLÉK PÉNZ - UNGARISCHE DENK MÜNZE" peremirattal (38mm) T:VF patina, lyuk
1867. "Érem I. Ferenc József budai koronázására" ezüstözött bronz emlékérem "A BUDA PESTI KORONÁZÁS EMLÉKÜL 1867 JUNIUS 8 ÁN / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA PESTEN - ORSZÁG HÁZ", "EMLÉK PÉNZ - DENK MÜNZE" peremirattal (38mm) T:VF ph.
1869. "Emlékérem az Országos Lelencház alapítására" ezüstözött bronz emlékérem. "AZ EMBERISÉG ÜDVE LEGYEN VELÜNK. 1869 / EMLÉK AZ ORSZÁGOS LELENCZ HÁZRA - CZÉLJA ELHAGYATOTT GYERMEKEK MEG MENTÉSE ÉS AZ ERÉNY JAVÁRA VALÓ FENNTARTÁSA" (31mm) T:F patina, ph.
Osztrák-Magyar Monarchia 1870. "A Reichenbergi Lövész Egyesület 200 éves évfordulójára" Ag emlékérem. Szign.: Tautenhayn, A. Scharff (10,90g/29mm) T:XF ph. R! / Austro-Hungarian Monarchy 1870. "200th Anniversary of the Shooting Club in Reichenberg (Liberec)" Ag commemorative medallion. "FRANZ JOSEPH I KAISER VON OESTERREICH / 200 JAHR JUBILäUM DER REICHENBERGER SCHÜTZENGESELLSCHAFT" Sign.: Tautenhayn, A. Scharff (10,90g/29mm) C:XF edge error Rare!
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.