Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 289

19260.

Rufpreis:
800 HUF

19261.

Rufpreis:
500 HUF
1,36
1,56

Kincses Előd: Marosvásárhely fekete márciusa. DEDIKÁLT! Bp., 1990, Püski. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19262.

Rufpreis:
2 400 HUF

Charles Lemire: Cochinchine Francaise et Royaume de Cambodge, Royaume d'Annam et Tonkin. Paris, 1884, Challamel Ainé, 2+414+2+28+2 p.+VIII t. + 1 (kihajtható térkép) t. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, szétvált kötéssel, foltos lapokkal, a borító elején szamárfüllel, a térképen szakadással.
19263.

Rufpreis:
2 000 HUF

Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára I-II. Bp., 1984, Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése-Állami Könyvterjesztő Vállalat. Az 1851-es reprint kiadása! Kiadói műbőr kötés, régi intézményi bélyegzésekkel, jó állapotban.
19264.

Rufpreis:
2 800 HUF

Magyarország Megyei Kézikönyvei 6.: Fejér megye kézikönyve. [Hatvan], 1997, Ceba Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, a lapélekre tollal a megye nevét írták, régi intézményi bélyegzésekkel.
19265.

Rufpreis:
2 000 HUF

Magyarország Megyei Kézikönyvei 11.: Komárom-Esztergom megye kézikönyve. 1997, Alfadat - Ceba Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, a lapélekre tollal a megye nevét írták, régi intézményi bélyegzésekkel.
19266.

Rufpreis:
2 000 HUF

19267.

Rufpreis:
1 000 HUF

19268.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Paléologue, Maurice:  Róma. Fordította és a képanyagot berendezte Supka Géza. (Budapest), [1930]. Genius kiadás (Kunossy Grafikai Műintézet Rt.) 320 p. Egyetlen magyar kiadás. Maurice Paléologue (1859-1944) francia diplomata, történész, regény- és esszéíró. Jogász tanulmányai után a francia diplomáciában helyezkedett el, konzuli, nagyköveti pozícióban szolgált többek között Tangerben, Pekingben, Rómában, Szófiában, majd 1914-1917 között Szentpétervárott. Legnevezetesebb emlékirata a cári Oroszországot megörökítő írása, ám korábban is éles szemű megfigyelőnek és élénk fantáziájú írónak számított. Korai kultúrtörténeti és művészettörténeti írása római tartózkodásának gyümölcse, az egyes nevezetes helyszínek kapcsán rengeteg történeti anekdotát és legendát sző bédekkernek is használható városismertetőjébe, mely döntően az antik, a középkor, a reneszánsz és a barokk korszak Rómájával foglalkozik. A munka eredeti nyelven először 1902-ben jelent meg. Oldalszámozáson belül 46 egész oldalas felvétellel. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, illusztrált, sérült kiadói borítóban.
19269.

Rufpreis:
2 400 HUF

Neubach, Walter:  Jugoslavien. Ein Reisebuch von Walther Neubach. Mit 64 Abbildungen. Bielefeld und Leipzig, 1938. Verlag und Druck von Velhagen & Klasing. 15 + [1] p. + 64 p. (fotómelléklet). Egyetlen kiadás. Walter Neubach (1895-1951) német író és utazási író megfigyelései az egzotikus vidéknek számító Jugoszláviáról. Fotómelléklete sokkal inkább a helyi népélet pillanatai iránt érdeklődik, különös tekintettel a boszniai, hercegovinai és dalmáciai vidékek népéletére. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19270.

Rufpreis:
1 800 HUF

1937 XIV. Magyar - olasz cserevonat. Karácsony hegyen és tengernél 1935 dec. 25-től 1938. jan. 5ig. Bp., Pesti Hírlap Utazási Irodája, 8 sztl. lev.
19271.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF