Tétel

Rufpreis:

24 000 HUF

14

Beschreibung:

Szabolcs vármegye. (Magyarország vármegyéi és városai. Szerkeszti: Borovszky Samu.) (Budapest, 1900). Magyarország Vármegyéi és Városai Kiadóhivatala - Apollo Irodalmi Társaság (Légrády Testvérek ny.). XV + [1] + 574 p. + 12 t. (ebből 4 színes, hártyapapírral védett) + 2 térkép (színes, kihajtható). Első kiadás. A monográfia-sorozat az ezredfordulós ünneplések jegyében emlékezik meg Magyarország egyes vármegyéinek történetéről, gazdasági, társadalmi, nemzetállami, politikai, kulturális, művelődési, közoktatási, közjótékonysági haladásáról. Az oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal illusztrált ismerteti a vármegye községeit, a községre jellemző nemesi kúria vagy kastély képének közzétételével, méltatja városait: Nyíregyházát, Kisvárdát, Nyírbárort, Nagykállót, ismerteti a Szabolcs megyei közoktatásügyet, irodalmi és színházi, törvénykezési haladást, időjárást, állatvilágát, növényvilágát, állattenyésztését, mezőgazdaságát, erdőgazdaságát, valamint a Tisza jelenléte miatt, illetve a kultúrnívó bizonyítása gyanánt a folyószabályozás jelenlegi állapotát, méltatja a vasúti, posta- és távközlési hálózatot, az ipart, a kereskedelmet, a történelmi egyházakat, nevesítve, portrékkal övezetten bemutatja a vármegyei tisztikart, valamint címerekkel együtt lajstromozza a vármegyei nemesi családokkal. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Leszik Károly könyvkötő, Budapest), vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk