Franz von Suppé: 6 Beliebte Ouvertüren für Violine und Klavier. Wien-Leipzig, é.n., Jos. Aibl GmbH ,,Universal-Edition" AG, 79+(1) p.+ 24 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval.
Musikalische Edelsteine. Neue Folge. 42 moderne und beliebte Operetten- und Opern-Schlager, Salonstücke, Tänze, Märsche und Lieder. Hamburg-Wien, 1909, Anton J. Benjamin - W. Karczag & K. Wallner, 207 p. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, sérült gerinccel, helyenként lapszéli szakadásokkal.
William P. Gottlieb: The Golden Age of Jazz. Text and Photographs by - - . New York, 1979, Simon and Schuster. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Orrin Keepnews - Bill Grauer, Jr.: A Pictorial History of Jazz. People and Places from New Orleans to the Sixties. New York, 1981, Bonanza Books. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Bartók Béla: Cantata Profana. A kilenc csodaszarvas. Kroó György előszavával, Réber László rajzaival. Bp., 2016, Editio Musica. Megjelent 1000 példányban. Kiadói műbőr kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Beethoven-évfordulóval kapcsolatos tétel (3 db): 1927 A M. Kir. Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium levele Kárpáti (Kárpáthy) Sándor (1872-1939) zenetanár, zeneszerző részére, amelyben értesítik a Beethoven-centenárium alkalmából felállítandó bizottság tagjává választásáról; valamint az Országos Magyar Dalosszövetség Kárpáti Sándornak írt levele, amelyben köszönetet mondanak a Beethoven-centenárium rendezését előkészítő ülésen a Dalosszövetség bevonása érdekében tett felszólalásáért + 1920 Moderne Welt, Beethoven-Festschrift, II. Jahrgang, Heft 9. Beethoven születésének 150. évfordulója alkalmából kiadott, német nyelvű emlékkiadvány. Kiadói papírkötés, kissé sérült.
Gál György Sándor: A zene története. Bp., [1937], Dante, 295+(1) p.+ 19 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötésben.
Legujabb katonadal. A két tábori lap, énekhangra és zongorára Nagy Zsigmond verse. Bp., 1942, Magyar Muzsikus. Kotta. 3 sztl. oldal. Nagy Zsigmond által DEDIKÁLT! + Nádasdi Géza: Nem hiszek én. Kotta.