Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 175

1948 Dorogi Márton (1811-1980) néprajzi gyűjtő, etnográfus kézzel írt levezőlapja
14060.

Rufpreis:
2 000 HUF

1950 Szolnoky Elemér (1923-1979) gépészmérnök autográf levele Borbély Ervin (1911-2002) költő, író, esztéta, ügyvéd, miniszteri tanácsos, az építési minisztérium elnöki osztályának vezetője részére, egy beírt oldal, borítékkal + Menyhárd István (1902-1969) építész és felesége Borbély Ervinnek címzett levelezőlapja
14061.

Rufpreis:
1 600 HUF

14062.

Rufpreis:
2 000 HUF

14063.

Rufpreis:
2 000 HUF

1955 Freytag Zoltán (1901-1983) levele Végh Gusztáv (1889-1973) festőművész, grafikusnak, amelyben festékvásárlásáról számol be: " Több mint 10 éven keresztül nem vettem magamnak egyetlen tubus festéket, mert vagy egyáltalán nem jutottam hozzá (...). Sok érdekes részlettel, 3 kézzel írt oldal, Freytag Zoltán sajátkezű aláírásával, eredeti borítékon Végh Gusztáv autográf soraival és aláírásával, utolsó oldal kissé sérült.
14064.

Rufpreis:
5 000 HUF

1955-1975 Dr. Henkey Gyula (1920-2010) jogász, antropológus össz. 6 db (autográf, ill. gépelt) levele Borbély Ervin (1911-2002) költő, író, esztéta, ügyvéd, miniszteri tanácsos, az építési minisztérium elnöki osztályának vezetője részére, borítékkal
14065.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

1956-1957 Jász László (Szabó László) újságíró, Antall József közvetlen munkatársának kézzel írt versesfüzete és naplója, benne az 56-os forradalomra vonantkozó versekkel is, a naplóban a forradalmi eseményekkel.
14066.

Rufpreis:
4 000 HUF

1957-1979 Theiss Ede (1899-1979) statisztikus, egyetemi tanár, az MTA tagja és felesége (sz. Vajk Mária Magdolna) össz. 6 db levele Borbély Ervin (1911-2002) költő, író, esztéta, ügyvéd, miniszteri tanácsos, az építési minisztérium elnöki osztályának vezetője részére; az egyikhez mellékelve Theiss Ede fényképe
14067.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

1960 Madácsy László (1907-1983) irodalomtörténész gépelt, saját kezűleg aláírt és saját kézzel írt levelei Bokor Dezső (1894-1963) könyvkiadó, a Corvina Könyvkiadó osztályvezetője részére. (Korábban a Vajna és Bokor könyvkiadó vezetője.) Móra Ferenc levelekkel kapcsolatban, Móra Ferenc Múzeum fejléces papírjain, 1+2 db. Valamint Bokor Dezső 2 gépelt válaszlevele, autográf aláírásokkal. + 1962 Részben jobbulást kívánó, részben kiadói ügyeket tartalmazó gépelt levél Bokor Dezsőnek, benne autográf sorokkal is.
14068.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

14069.

Rufpreis:
3 000 HUF

14070.

Rufpreis:
3 000 HUF

1962 Gádor István (1891-1984) részére szóló köszönetnyilvánító oklevél a prágai Nemzetközi Modern Kerámia Kiállításon (Exposition Internationale de la Céramique Contemporaine Prague 1962) való részvételért, Professzor Otto Eckert (1910-1995) aláírásával.
14071.

Rufpreis:
500 HUF
1,36
1,56

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF