Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 35

Machsor. Tome I. Wien, 1850, Adalbert della Torre. Héber nyelven. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, benne ceruzás bejegyzésekkel.
20812.

Rufpreis:
2 800 HUF

Héber nyelvű könyv (kivonat a Talmud 1879-es vilnai kiadásából). Vilna [Vilnius], 1882, Romm-ny., 38 p. Sérült félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, a belső kötéstáblákon és szennylapokon ceruzás bejegyzésekkel, firkákkal, "Gútmann Ignátz bor és sör nagybani eladása Varannón" bélyegzőkkel.
20813.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tatár György: Izrael tájkép csata közben. Bp., 2000, Osiris. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kijáró címlappal.
20814.

Rufpreis:
2 000 HUF

Eugeniusz Duda - Marek Sosenko: Dawna pocztówka żydowska ze zbiorów Marka Sosenki. / Old Jewish Poscards from Marek Sosenko's Collection. Kraków, 1997, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Lengyel és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé koszos borítóval. / In Polish and English language. Hardcover, with slightly dirty cover.
20815.

Rufpreis:
3 000 HUF

Rózsa Ignác: Áron öt könyve. Egy szegény zsidó regénye. V. A honkeresés könyve. é.n., magánkiadás, foltos papírkötés.
20816.

Rufpreis:
1 200 HUF

20817.

Rufpreis:
200 HUF
0,54
0,63

Az 5756. zsinagógai év naptára (1995. szeptember 25-től 1996. szeptember 13-ig). Bp., 1995, Magyarországi Aut. Orth. Izr. Hitközség. Kiadói papírkötés.
20818.

Rufpreis:
1 000 HUF

Selichoth. (Szlíchót imakönyv). Budapest, 1897, M. E. Löwy'S Sohn, 107+(1) p. Héber nyelven. Sérült félvászon-kötésben, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
20819.

Rufpreis:
1 600 HUF

Emlékezésem, gyászom. A Poel Czedek izraelita temetkezési egylet kegyeleti kiadványa, kézzel kitöltve, a címlapon az egylet körbélyegzőjével hitelesítve. Budapest, (1940). Poel Czedek Egylet (Neuwald Illés ny.) 21 + [1] p. A héber-magyar nyelvű illusztrált kegyeleti kiadvány a zsidó temetési imaszertartás szövegeiből válogat, a gyászévre vonatkozó előírások további utasításaival. A címoldal kézzel kitöltött dátuma kettős, tartalmazza az állami, illetve a zsidó évszámítás szerinti halálozási dátumot is. Kitöltve az 1943. március 13-án elhunyt Kohn Mártonné született Braun Karolin részére (1877-1943). A címlapon a temetkezési egylet hitelesítő bélyegzőjével. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Aranyozott, festett, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben.
20820.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dubnov, Simon: A zsidóság története az ókortól napjainkig. (Jiddisből fordította Szabolcsi Bence.) Budapest, (1938). A ,,Tábor" kiadása (Hungária Nyomda Rt.) 358 + [8] p. Simon Dubnov (1860-1941) Oroszországi jiddis-orosz történész, polgárjogi aktivista. A zsidóság egyetemes történetét tárgyaló hatalmas munkája tíz kötetben jelent meg. A héber nyelven írt munkát később olvasmányos formában, jiddis nyelvű, egykötetes, bevezető jellegű művé dolgozta át. A munka első magyar fordítása 1935-ben jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból származik. Függelékben a Szabolcsi Bence által írt ,,A zsidóság története Magyarországon" című tanulmány, amely első hazai megtelepedésüktől 1938-ig tekinti át a magyar zsidóság történetét. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Haiman-Kner György által tervezett, díszesen aranyozott, enyhén sérült gerincű félbőr kiadói kötésben. Jó példány.
20821.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Erdélyi jiddis népköltészet. Válogatta, fordította és az utószót írta Kányádi Sándor. Illusztrálta Szántó Piroska. Bp. 1994. Európa. Egészvászon kötésben, jó állapotban.
20822.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hayim Halevy Donin: Zsidónak lenni. Kalauz a zsidóság előírásainak betartásához. Ford.: Naftali Kraus és Mikes Katalin. Bp., 1998, Göncöl, 286+(2) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20823.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF