Simonyi Zsigmond: A magyar kötőszók, egyúttal az összetett mondat elmélete I-II. köt. [I. köt.]: A mellérendelő kötőszók. II. köt.: Az alárendelő kötőszók első fele. A hogy és - e kötőszók. Bp., 1881-1882., MTA,(Franklin-ny.), XIII+3+266+2 p.; 191+1 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésekben, régi intézményi bélyegzésekkel, néhány ceruzás aláhúzással.
Simonyi Zsigmond: A magyar határozók. Bp., 1888., MTA,(Franklin-ny.), 4+456 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, régi intézményi bélyegzésekkel.
Nietzsche, Friedrich: Der Wille zur Macht. Versuch einer Umwertung aller Werte. Mit einem Nachwort von Alfred Baeumler. [Lipcse] Leipzig, (1930). Alfred Kröner Verlag (Druck der Spamerschen Buchdruckerei). 1 t. (címkép) + [8] + 716 + 40 + [4] p. Friedrich Nietzsche (1844-1900) harmadik korszakának meghatározó jelentőségű műve. A hatalom akarása, mint központi rendező elv már korábban is megjelenik a filozófus gondolatrendszerében, ám a ,,Die Wille zur Macht" címen ismert kötet nem jelent meg a szerző életében, azt csak halála után állították össze a filozófus tanítványai. A filozófiai nihilizmust vállaló, a vallással és a köznapi morállal leszámoló kötet számos nietzschei aforizmából áll össze, és a fenti címen először 1901-ben jelent meg. A kötetünkben is szereplő, és legbefolyásosabbnak tekintett, 4 könyvre tagolódó, 1067 aforizmából összeállított változat viszont csak 1906-ban, teljes magyar fordítására pedig 2002-ig kellett várni. Számos oldalon aláhúzás. (Kröners Taschenausgabe, Band 78.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Dacqué, Edgar: Urwelt Sage und Menschheit. Eine naturhistorisch-metaphysische Studie. Fünfte Auflage. München-Berlin, 1928. Druck und Verla von R. Oldenbourg. [12] + 367 + [5] p. Edgar Dacqué (1878-1945) német paleontológus és geológus a mítoszok tükrében nyomozza az őslénytan és a földtörténeti korok kérdéseit, többek között az atlantiszi mítosz helyénvalóságának kérdésére is kitérve. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A munka első kiadása 1924-ben jelent meg, példányunk az ötödik kiadásból való. A címlapon és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bélyegzés, számos oldalon aláhúzás. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
Nádasi Lajos. A mozgásos játékok elméleti és gyakorlati kérdései. A szerző, Nádasi Lajos által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Debrecen, 1996, Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.