A köznevelés évkönyve. Ortutay Gyula vallás- és közoktatásügyi miniszter előszavával. A Köznevelés Könyvtára 5. Bp., 1948, Magyar Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium, 283+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, tulajdonosi bélyegzővel.
Nietzsche Frigyes: Zarathustra. Mindenkinek és senkinek se való könyv. Bp., 1907, Fordító. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban. Első magyar kiadás!
Kriminalisztika. Általános rész. Szerk.: Dr. Garamvölgyi Vilmos, Dr. Viski László. Bp.,1961, Belügyminisztérium Tanulmányi és Módszertani osztálya. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, de belül jó állapotban, intézményi bélyegzővel..
Trikál József: Az új ember. Nova creatura. Bp., 1932, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 243+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, a címlapon bejegyzéssel, régi intézményi bélyegzővel.
[Jellinek Henrik] Censor: A nemzet pénze. Adalékok a magyar gazdasági élethez. Bp., 1917, Hunnia, 392+(8) p. Kiadói papírkötés, helyenként kissé sérült lapszélekkel, kissé foltos lapokkal, a fűzéstől elváló, kijáró lapokkal.
Kostolany, André: A pénz és a tőzsde csodavilága. Bp., 1990, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, első kötéstáblán törésnyom, egyébként jó állapotban.
Vida Aladár-Lévay István: Görög-magyar szótár etymologiai csoportok szerint rendezve. Főgymnasiumok használatára. Bp., 1878, Lampel R., V+242 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, hiányos gerincen, a borítón a címet átjavították, laza kötéssel.