Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Bagi László (szerk.): Kecskemét múltja és jelene. A honfoglalás ezredik évfordulója alkalmából és emlékére. I. bevezető rész. [Unicus, több rész nem jelent meg.] Kecskemét, 1896. Kecskemét Város közönsége (Nyomatott Tóth Lászlónál). 1 t. (hártyapapírral védett, dupla oldalas címképen a város látképe) + 214 + [2] p. + 4 térkép (három, hártyapapírral védett dupla oldalas). Egyetlen kiadás. A Bagi László (1852-1922) kecskeméti helyettes polgármester által szerkesztett helytörténeti kötet az ezredfordulós ünnepségek jegyében jelent meg, egy hosszúra tervezett sorozat nyitóköteteként. A változatos szerzőgárda által összeállított kötetben a kor szokása szerint természetföldrajzi vizsgálódások előzik a történeti részleteket. A munka túlnyomórészt a város fekvését, éghajlatát, geológiáját, növényzetét és állatvilágát mutatja be, különös hangsúllyal a fúrt kutak vízminőségére (a hírös városban ez központi kérdésnek számított), illetve meglepően jelentős helyet kapnak a helybeli rovartani észlelések. A város általános méltatása csupán a 210. oldaltól, a szerkesztő rövid tanulmányában. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, hiányos, sérült gerincű kiadói borítóban.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk