Tétel

Katalognummer:

20283.
Beendet 476. Fernauktion
Bücher: Jagd

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Donászy Ferenc: Őserdőkön, tengereken. Természeti képek és vadászkalandok mind az öt világrészből. 6 színnyomatú és 12 fekete képpel. Budapest, (1894). Légrády Testvérek (ny.) [8] + 315 + [1] p. + 18 t. (6 színes). Első kiadás. Donászy Ferenc (1864-1923) ifjúsági író, gyógyszerész. Ifjúsági ismeretterjesztő írása színes állattani leírás és novellagyűjtemény. A szerző nem rejtegeti külföldi forrásait, ám a külföldi forrásokat gyakran saját tapasztalataival egészíti ki. A kötetben olykor korjellemző politikai kommentárok is előbukkannak (Ne vándoroljatok ki!), melyeknek összekapcsolása a zoológiai anyaggal a szerző legsajátabb leleménye. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Vuray 172. Tordai 283. Aranyozott, festett kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblákon apró kopásokkal.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk