Milan Dobes. Szerk.: Jiri Valoch. Kiállítási katalógus szlovák és angol nyelven. European Cultural Society Foundation, 2001. 70p. Kiadói papírkötésben, jó állapotú.
Krajcsovics Éva. Szerk.: Szeifert Judit, Tolnai Ottó. Kiállítási katalógus magyar és angol nyelven. T-Art Alapítvány: Budapest, 2008. 71p. Matits Ferenc művészettörténész számára DEDIKÁLT példány.
"A legszögedibb szögedi" Emlékkiállítás Bálint Sándor születésének 100. évfordulóján. Szerk.: N. Szabó Magdolna. Szeged, 2004. Móra Ferenc Múzeum. Fotókkal illusztrált kötet. Kiadói papírkötésben.
Aranyköpés. Kortárs művészet Szép Péter gyűjteményéből. Szerk.: Ébli Gábor. Bp., 2008. K.n. [Gelbert ny. Budapest] Fotókkal gazdagon illusztrálva; magyar, német és angol nyelvű szöveggel. Kiadói papírkötésben.
Ungarische Kunst des 20. Jahrhunderts von der Klassischen Moderne bis in die Gegenwart. Szerk.: Szölke László. Bp., 1988. Artex-Artbureau. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, fóliacsomagolásban.
Kárpáti László, Kostyál László, Veres László: A szecesszió vidéke - a vidék szecessziója. Katalógus, a Megyei Múzeumok Igazgatóságának Szövetsége Vándorkiállítása 2005-2008. Szolnok, 2005. Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Múzeumi Igazgatóság kiadása. Magyar, angol és német nyelvű leírásokkal, tele színes képekkel, papírkötésben
A Magyar Nemzeti Galéria Állagjegyzéke. I./a rész. A MNG Szobrainak Jegyzéke. Összeállították a Szoborosztály művészettörténészei. Bp., 1959. Kiadói, kopottas félvászon-kötésben, volt könyvtári példány. Megjelent 1000 példányban.
N. Pénzes Éva, Pogány Ö. Gábor: Mattioni Eszter kiállítása. Budapest 1977, április-június, Magyar Nemzeti Galéria. Mattioni Eszter (1902-1993) által ALÁÍRT példány! Kiadói papírkötés, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált.