Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 135

13690.

Rufpreis:
2 000 HUF

1952 Bp., Dr. Csicsay Ivánné gépelt önéletrajza, 3,5 oldal, érdekes tartalommal
13691.

Rufpreis:
1 400 HUF

1956 Ózd, Ózdi Kohászati Művek 1956-os röplap, papírra ragasztva, hajtott
13693.

Rufpreis:
4 000 HUF

1956 Eger, a Hevesmegyei Földmérő Munkaközösség területi kimutatása az Ózdi Szénbányászati Tröszt 100-as akna üzembehelyezésének céljára történő kisajátításról, 7 p. + Vázrajz, 41,5x30 cm
13694.

Rufpreis:
1 000 HUF

1957 KISZ zászló a Hirlapkiadó Vállalat részére, jó állapotban, cca 90x15 cm
13695.

Rufpreis:
8 000 HUF

cca 1958-1995 Dr. Szemere György (1931-2016) orvos-biológus, humángenetikus szakmai írásainak, cikkeinek gyűjteménye, össz. 45 db különlenyomat, vegyes állapotban
13696.

Rufpreis:
2 000 HUF

1960 Madácsy László (1907-1983) irodalomtörténész gépelt, saját kezűleg aláírt és saját kézzel írt levelei Bokor Dezső (1894-1963) könyvkiadó, a Corvina Könyvkiadó osztályvezetője részére. (Korábban a Vajna és Bokor könyvkiadó vezetője.) Móra Ferenc levelekkel kapcsolatban, Móra Ferenc Múzeum fejléces papírjain, 1+2 db. Valamint Bokor Dezső 2 gépelt válaszlevele, autográf aláírásokkal. + 1962 Részben jobbulást kívánó, részben kiadói ügyeket tartalmazó gépelt levél Bokor Dezsőnek, benne autográf sorokkal is.
13697.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

cca 1960 Erkel Színház - Állami Operaház, metszet és alaprajz, 1 : 100, (feltehetőleg a színház 1961-1962 közötti átépítéséhez készülhetett), hajtva, kis sérülésekkel, 68x44 cm
13698.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1960 Kriegler Erzsébet (1929-) építész Budapest II. ker. Széna tér és környéki tervezendő épületek leírása, 3 mindkét oldalán beírt lap
13699.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

1960 Pesthy László: Vulkáni katasztrófák Földünk életében. + Katasztrófák Földünk életében. Írta: - - tudományos munkatárs. Kiadja a TIT Földrajz- és Földtan-Geofizikai Országos Választmánya. 2 db gépirat, egybetűzve, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal, 16 p. + 17 p.
13700.

Rufpreis:
800 HUF

cca 1960-1965 Bálint Lajos: Táncosok és artisták. Két tanulmány. + Hans Magnus Enzensberger: A klikk.; Apácák a teritéken. (Fordítások). Gépelt szerzői kéziratok, két iratgyűjtő mappában. Bálint Lajos, szül. Bleier (1886-1974) műkritikus, dramaturg, író, műfordító, a Thália Társaság egyik megalapítójának és titkárának hagyatékából.
13701.

Rufpreis:
1 200 HUF

cca 1960-66 Varga Mátyás (1910-2002) grafikus, díszlettervező által készített színpadi látványtervek (Szép Heléna, Bánk Bán, Háry János stb.), rajzok, össz. 50 db. Klf. technikák, papír, jelzés nélkül. Klf. méretekben.
13702.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF