1956 Eger, a Hevesmegyei Földmérő Munkaközösség területi kimutatása az Ózdi Szénbányászati Tröszt 100-as akna üzembehelyezésének céljára történő kisajátításról, 7 p. + Vázrajz, 41,5x30 cm
cca 1958-1995 Dr. Szemere György (1931-2016) orvos-biológus, humángenetikus szakmai írásainak, cikkeinek gyűjteménye, össz. 45 db különlenyomat, vegyes állapotban
1960 Madácsy László (1907-1983) irodalomtörténész gépelt, saját kezűleg aláírt és saját kézzel írt levelei Bokor Dezső (1894-1963) könyvkiadó, a Corvina Könyvkiadó osztályvezetője részére. (Korábban a Vajna és Bokor könyvkiadó vezetője.) Móra Ferenc levelekkel kapcsolatban, Móra Ferenc Múzeum fejléces papírjain, 1+2 db. Valamint Bokor Dezső 2 gépelt válaszlevele, autográf aláírásokkal. + 1962 Részben jobbulást kívánó, részben kiadói ügyeket tartalmazó gépelt levél Bokor Dezsőnek, benne autográf sorokkal is.
cca 1960 Erkel Színház - Állami Operaház, metszet és alaprajz, 1 : 100, (feltehetőleg a színház 1961-1962 közötti átépítéséhez készülhetett), hajtva, kis sérülésekkel, 68x44 cm
1960 Pesthy László: Vulkáni katasztrófák Földünk életében. + Katasztrófák Földünk életében. Írta: - - tudományos munkatárs. Kiadja a TIT Földrajz- és Földtan-Geofizikai Országos Választmánya. 2 db gépirat, egybetűzve, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal, 16 p. + 17 p.
cca 1960-1965 Bálint Lajos: Táncosok és artisták. Két tanulmány. + Hans Magnus Enzensberger: A klikk.; Apácák a teritéken. (Fordítások). Gépelt szerzői kéziratok, két iratgyűjtő mappában. Bálint Lajos, szül. Bleier (1886-1974) műkritikus, dramaturg, író, műfordító, a Thália Társaság egyik megalapítójának és titkárának hagyatékából.
cca 1960-66 Varga Mátyás (1910-2002) grafikus, díszlettervező által készített színpadi látványtervek (Szép Heléna, Bánk Bán, Háry János stb.), rajzok, össz. 50 db. Klf. technikák, papír, jelzés nélkül. Klf. méretekben.