Károsy Pál (szerk.):
A Kerepesi-úti temető költészete. Sírversek, sírfeliratok. A Kerepesi-úti temető történetével. Egybegyűjtötte: Károsy Pál.
Budapest, 1934. Szerző (Bethánia-nyomda). 484 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Károsy Pál (1904-1976) helytörténész diákkorától kutatta a temetői feliratokat. Erős osztályozási hajlamról tanúskodó monográfiája a budapesti Kerepesi úti temető nevezetesebb sírfeliratait ismerteti, a magyar vagy latin nyelvű, verses vagy prózai, közbölcsességet vagy személyes viszonyt megörökítő sírfeliratok bemutatásával, valamint az elhunyt rövid méltatásával.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.